پيشاني ساختمان به چه معنا و مفهومي است؟

پيشاني ساختمان به چه معنا و مفهومي است؟

پيشاني ساختمان يك اصطلاح براي پوشش نوار بالايي ساختمان است كه پوشش كاران سقف هاي شيبدار از آن استفاده مي كنند. پيشاني ساختمان به پيشاني انساني شبيه است. نماي كنسول ساختمان نام ديگري است كه براي پيشاني ساختمان مطرح مي كنند كه به طور همزمان با نصب سازه هاي فلزي اجرا و نصب مي شود و بعد از انجام اين كار، پيشاني ساختمان نصب و اجرا مي شود. براي نصب پيشاني ساختمان، بايد ز داربست استفاده شود و هرگونه تعويق آن مستلزم هزينه اضافي براي پيمانكار خواهد بود. پيشاني ساختمان بايد بعد از ساخت ساختمان و ويلا به انجام برسد بخاطر اين كه به زيبايي ساختمان كمك كرده و آن را زيباتر نشان مي دهد.

پيشاني ساختمان به زيبايي ساختمان كمك كرده و در نهايت مانع از خسارت برف و باران به نماي ساختمان خواهد شد. رطوبت و باران به تدريج مي تواند نماي ساختمان را از بين برده و نور خورشيد نيز  رنگ نماي ساختمان را كم رنگ مي كند.   

نقش و وظيفه پيشاني در سقف هاي شيبدار

پيشاني در سقف هاي شيبدار، قسمت بالايي و قسمت زيرين را بهم متصل مي كند. در صورتي كه مصالح و متريال هاي پيشاني ورقه هاي فلزي باشد، با اجراي يك نوع طرح كه به آن سينه كفتري گفته مي شود، مي توان بخش هاي نماي ساختمان را بهم متصل كرد. مشتريان خود مي توانند طرح پيشاني ساختمان را انتخاب كنند.نوع ساختمان در انتخابي پيشاني ساختمان نقش مهمي دارد و بايد آن را جدي گرفت.

مصالح مورد نياز براي اجراي پيشاني ساختمان

آردواز

آردواز به دو نوع سيماني و فلزي تقسيم مي شود.آردواز فلزي در مقايسه با سيماني مقاومت و استحكام بيشتري دارد بخاطر اين كه آردواز فلزي ماندگاري و طول عمر بيشتري دارد، به لحاظ رنگ بندي متنوع بوده و هرگز ترك نمي خورد و نمي شكند. آردوازها متنوع بوده و در بازار در طرح هاي مختلفي وجود دارند. در دوران گذشته از آزبست براي ساخت آردواز استفاده مي شد ولي به تدريج بخاطر تخريب محيط زيست كنار گذاشته شد و امروزه هرگز از آزبست استفاده نمي شود.

ژنوا

رنگ بندي هاي متنوعي دارد و نازك بوه و در رنگ هاي كوره اي ساخته مي شود.

پالرمو

از يك ورق گالوانيزه تمام رنگي استفاده مي شود. نسبت به رطوبت مقاوم است و نام اين متريال از يك شهر ايتاليايي كه در آن مقدار بارش زياد است الهام گرفته و سقف هاي ويلاها، شيرواني است.

در حال حاضر شرکت ویلا بام یکی از مطرح‌ترین شرکت‌ها در زمینه  فروش و اجرا انواع متریال‌های سقف‌های ساختمانی با بهترین کیفیت است. برخی از چشم‌اندازهای این مجموعه شامل: تامین نیازهای مشتریان و پیشی گرفتن از نیازهای آن‌ها، ارائه و معرفی جدیدترین مدل‌ها و نوآوری‌ها در تولید، به‌کارگیری کارکنان ماهر، دستیابی به کیفیت برتر در ارائه محصول، به دست آوردن اطمینان و اعتماد مشتری، ارائه قیمت‌های منصفانه، همکاری شفاف و ماندگار با مشتریان با در نظر گرفتن اصل احترام، تعامل بر پایه توزیع منصفانه منافع در جهت سود طرفین و پایبندی بر اصول پذیرفته شده و عرف بازرگانی است.

منبع

خواندن: 555 دفعه
Published in: مقالات
این مورد را ارزیابی کنید:
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در: یکشنبه, 26 اسفند 1397 05:32

محتوای بیشتر در این بخش:

« بهترين پوشش كار طرح سفال دامپا طرح چوب چيست؟ »

فرایند خدمات در ویلا بام چگونه است ...!

فرايند خدمات و مشاوره و اجراي برنامه ها در ويلا بام به صورت زير مي باشد

تماس با ما

بررسي و پرسش سوال

مشاوره و جوابگويي

ارائه 3D پروژه

قرارداد همکاري

انجام پروژه

پروژه های در دست اجرا

ویلای چادگان
90%
مجموعه تفریحی نیاسر
100%
مجموعه ورزشی استقلال چالوس
100%
جایگاه سوخت و خدماتی شهید رضایی
95%

ویلا بام با بیش از یک دهه فعالیت تخصصی در زمینه تولید سقف های شیب دار و ملزومات تخصصی ویلا با خدمات ذیل آماده همکاری با شما عزیزان می باشد

آمار بازدید سایت

بازدید امروز105
بازدید دیروز120
بازدید هفته443
بازدید ماه3323
بازدید کل3450

تماس با ما

  • کارخانه:شهرک صنعتی شمس آباد-بلوار نگارستان-خ دی-پ31
  • 02155449763
  • مدیرعامل: 09121717911
  • info@vilabam.ir
  • http://vilabam.ir