پیشانی ساختمان به چه معنا و مفهومی است؟
یکشنبه, 26 اسفند 1397 02:50

پیشانی ساختمان به چه معنا و مفهومی است؟

نوشته شده توسط
(1 رای)

پیشانی ساختمان به چه معنا و مفهومی است؟

پیشانی ساختمان یک اصطلاح برای پوشش نوار بالایی ساختمان است که پوشش کاران سقف های شیبدار از آن استفاده می کنند. پیشانی ساختمان به پیشانی انسانی شبیه است. نمای کنسول ساختمان نام دیگری است که برای پیشانی ساختمان مطرح می کنند که به طور همزمان با نصب سازه های فلزی اجرا و نصب می شود و بعد از انجام این کار، پیشانی ساختمان نصب و اجرا می شود. برای نصب پیشانی ساختمان، باید ز داربست استفاده شود و هرگونه تعویق آن مستلزم هزینه اضافی برای پیمانکار خواهد بود. پیشانی ساختمان باید بعد از ساخت ساختمان و ویلا به انجام برسد بخاطر این که به زیبایی ساختمان کمک کرده و آن را زیباتر نشان می دهد.

پیشانی ساختمان به زیبایی ساختمان کمک کرده و در نهایت مانع از خسارت برف و باران به نمای ساختمان خواهد شد. رطوبت و باران به تدریج می تواند نمای ساختمان را از بین برده و نور خورشید نیز  رنگ نمای ساختمان را کم رنگ می کند.   

نقش و وظیفه پیشانی در سقف های شیبدار

پیشانی در سقف های شیبدار، قسمت بالایی و قسمت زیرین را بهم متصل می کند. در صورتی که مصالح و متریال های پیشانی ورقه های فلزی باشد، با اجرای یک نوع طرح که به آن سینه کفتری گفته می شود، می توان بخش های نمای ساختمان را بهم متصل کرد. مشتریان خود می توانند طرح پیشانی ساختمان را انتخاب کنند.نوع ساختمان در انتخابی پیشانی ساختمان نقش مهمی دارد و باید آن را جدی گرفت.

مصالح مورد نیاز برای اجرای پیشانی ساختمان

آردواز

آردواز به دو نوع سیمانی و فلزی تقسیم می شود.آردواز فلزی در مقایسه با سیمانی مقاومت و استحکام بیشتری دارد بخاطر این که آردواز فلزی ماندگاری و طول عمر بیشتری دارد، به لحاظ رنگ بندی متنوع بوده و هرگز ترک نمی خورد و نمی شکند. آردوازها متنوع بوده و در بازار در طرح های مختلفی وجود دارند. در دوران گذشته از آزبست برای ساخت آردواز استفاده می شد ولی به تدریج بخاطر تخریب محیط زیست کنار گذاشته شد و امروزه هرگز از آزبست استفاده نمی شود.

ژنوا

رنگ بندی های متنوعی دارد و نازک بوه و در رنگ های کوره ای ساخته می شود.

پالرمو

از یک ورق گالوانیزه تمام رنگی استفاده می شود. نسبت به رطوبت مقاوم است و نام این متریال از یک شهر ایتالیایی که در آن مقدار بارش زیاد است الهام گرفته و سقف های ویلاها، شیروانی است.

در حال حاضر شرکت ویلا بام یکی از مطرح‌ترین شرکت‌ها در زمینه  فروش و اجرا انواع متریال‌های سقف‌های ساختمانی با بهترین کیفیت است. برخی از چشم‌اندازهای این مجموعه شامل: تامین نیازهای مشتریان و پیشی گرفتن از نیازهای آن‌ها، ارائه و معرفی جدیدترین مدل‌ها و نوآوری‌ها در تولید، به‌کارگیری کارکنان ماهر، دستیابی به کیفیت برتر در ارائه محصول، به دست آوردن اطمینان و اعتماد مشتری، ارائه قیمت‌های منصفانه، همکاری شفاف و ماندگار با مشتریان با در نظر گرفتن اصل احترام، تعامل بر پایه توزیع منصفانه منافع در جهت سود طرفین و پایبندی بر اصول پذیرفته شده و عرف بازرگانی است.

منبع

خواندن 1486 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 26 اسفند 1397 05:32

مقالات پربازدید سایت

ویلا بام با بیش از یک دهه فعالیت تخصصی در زمینه تولید سقف های شیب دار و ملزومات تخصصی ویلا با خدمات ذیل آماده همکاری با شما عزیزان می باشد

آمار بازدید سایت

بازدید امروز20
بازدید دیروز43
بازدید هفته135
بازدید ماه97
بازدید کل22354

تماس با ما