مناسب‌ترین پوشش سقف ساختمان (بخش چهارم)
شنبه, 20 بهمن 1397 12:54

مناسب‌ترین پوشش سقف ساختمان (بخش چهارم)

نوشته شده توسط
(0 رای‌ها)

مناسب‌ترین پوشش سقف ساختمان (بخش چهارم)

همانطور که در مقالات قبلی اشاره کردیم تمامی سقف‌های ساختمانی به صورت کلی به 6 دسته تقسیم می‌شوند که شامل: سقف مسطح، سقف پروانه‌ای و کلاهکی، سقف منحنی و دندانه اره‌ای، سقف شیبدار، سقف گنبدی، هرمی و ترکیبی و سقف شیروانی نامتقارن می‌باشند. اگر به خاطر داشته باشید انواع سقف‌های شیبدار مسطح، پروانه‌ای و کلاهکی، منحنی و دندانه اره‌ای را در مقالات پیشین به طور کامل بررسی کردیم از این‌رو قصد داریم در ادامه این مقاله به بررسی کامل سقف‌های شیبدار بپردازیم.

  • سقف شیبدار

یکی از مسائلی که هنگام ساخت سقف ساختمان ممکن است ذهن شما را درگیر کند، انتخاب نوع سقف ساختمان متناسب با شرایط آب‌وهوایی آن منطقه است. شاید اگر اکنون در زمان گذشته بودیم برای مناطق پربارش مانند شمال کشور از سقف شیبدار استفاده می‌کنیم اما در حال حاضر سقف شیبدار به قدری پیشرفت کرده است که می‌توانیم در هر نوع شرایط آب‌و‌هوایی از آن استفاده کرد. یکی از بهترین ویژگی‌هایی که سقف‌های شیبدار دارند کاهش چشم‌گیر مصرف انرژی است چراکه در حال حاضر با کمبود منابع انرژی روبه‌رو هستیم و تمامی ساختمان‌سازان و معماران به دنبال استفاده از روش‌هایی هستند که موجب جلوگیری از به هدر رفتن انرژی گردد. سقف شیبدار دارای انواع متعددی است که هر یک از آن‌ها دارای مزایا و معایبی می‌باشند از این‌رو در ادامه این مقاله به بررسی انواع سقف‌های شیبدار و مقایسه آن‌ها با یکدیگر می‌پردازیم.

  • انواع پوشش سقف شیبدار

  • سقف شیبدار چوبی

همانطور که از نام این نوع سقف شیبدار مشخص است، از متریال چوب برای ساخت و اجرای آن استفاده می‌شود اما در کل به دو دسته سقف شیبدار شینگلی و همچنین سقف شیبدار برش‌خورده تقسیم می‌شود. سقف شیبدار چوبی از ظاهر زیبایی برخوردار است اما مشکل اساسی آن مقاومت پایینش در برابر حریق است. البته می‌توان با استفاده از یکسری افزودنی‌های خاص مقاومت این متریال را افزایش داد اما در کل نمی‌توان گفت که دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر آتش است.

  • سقف شیبدار سنگی

متریال سنگ یکی دیگر از متریال‌های مورد استفاده در سقف‌های شیبدار است که ظاهر چشم‌نوازی را به نمای ساختمان شما می‌دهد. متاسفانه به دلیل مشکلاتی که در زمینه واردات سنگ و همچنین وزن آن وجود دارد از این نوع متریال در کشور ما استفاده نمی‌شود. با وجود اینکه این متریال دارای مقاومت بالایی در برابر شرایط جوی، زلزله، باد و طوفان‌های شدید می‌باشد اما وزن سنگین آن موجب شده است تا صب آن کار خیلی سختی باشد.

در حال حاضر شرکت ویلا بام یکی از مطرح‌ترین شرکت‌ها در زمینه  فروش و اجرا انواع متریال‌های سقف‌های ساختمانی با بهترین کیفیت است. برخی از چشم‌اندازهای این مجموعه شامل: تامین نیازهای مشتریان و پیشی گرفتن از نیازهای آن‌ها، ارائه و معرفی جدیدترین مدل‌ها و نوآوری‌ها در تولید، به‌کارگیری کارکنان ماهر، دستیابی به کیفیت برتر در ارائه محصول، به دست آوردن اطمینان و اعتماد مشتری، ارائه قیمت‌های منصفانه، همکاری شفاف و ماندگار با مشتریان با در نظر گرفتن اصل احترام، تعامل بر پایه توزیع منصفانه منافع در جهت سود طرفین و پایبندی بر اصول پذیرفته شده و عرف بازرگانی است.

خواندن 756 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 26 اسفند 1397 02:32

ویلا بام با بیش از یک دهه فعالیت تخصصی در زمینه تولید سقف های شیب دار و ملزومات تخصصی ویلا با خدمات ذیل آماده همکاری با شما عزیزان می باشد

آمار بازدید سایت

بازدید امروز20
بازدید دیروز43
بازدید هفته135
بازدید ماه97
بازدید کل22354

تماس با ما