مناسب‌ترین پوشش سقف ساختمان (بخش دوم)
یکشنبه, 07 بهمن 1397 20:48

مناسب‌ترین پوشش سقف ساختمان (بخش دوم)

نوشته شده توسط
(0 رای‌ها)

مناسب‌ترین پوشش سقف ساختمان (بخش دوم)

در بخش اول این مقاله اشاره کردیم که سقف‌ ساختمان به صورت کلی به 6 دسته تقسیم می‌شود که شامل: سقف مسطح، سقف پروانه‌ای و کلاهکی، سقف منحنی و دندانه اره‌ای، سقف شیبدار، سقف گنبدی، هرمی و ترکیبی و سقف شیروانی نامتقارن می‌باشند. در مقاله قبلی که در این زمینه انتشار دادیم، سقف مسطح را به صورت کامل مورد بررسی قرار دادیم و تمامی مزایا و معایب آن را نیز بررسی کردیم. در ادامه به سایر سقف‌های ساختمان و مزایا و معایب هر کدام اشاره خواهیم کرد.

  • سقف‌های پروانه‌ای و کلاهکی

درواقع سقف‌های پروانه‌ای دارای دو ضلع می‌باشند که با اتصال آن دو ضلع به یکدیگر، یک سقف V شکل ایجاد می‌گردد. به این دلیل که این نوع سقف‌های ساختمانی شکل یک پروانه را برای ببننده تداعی می‌کنند به آن‌ها سقف‌ههای پروانه‌ای گفته می‌شود. جالب است بدانید که از این نوع سقف ساختمانی بیشتر در خانه‌های اطراف جنگل استفاده می‌شود و در اجرای سقف خانه‌ها و ویلاهایی که اطراف جنگل قرار دارند دارای محبوبیت بالایی می‌باشد.

  • مزایای سقف‌ پروانه‌ای

یکی از مزایای جالبی که سقف پروانه‌ای دارد این است که این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا بتوانید بر روی بخش خارجی، ضلع فوقانی پنجره نصب کنید تا حتی از سقف نیز نور قابل توجهی وارد محیط خانه شما بشود.

سقف پروانه‌ای با طراحی منحصربه‌فردی که دارد از اتلاف انرژی در فصل سرما به صورت چشم‌گیری جلوگیری می‌کند.

حتی می‌توان در مناطق خشک و کم‌بارش از این سقف ساختمانی استفاده کرد چراکه در محل تقاطع دو ضلع یک حالت دره مانند به‌وجود می‌آید که آب باران در ان قسمت جمع می‌شود از این‌رو در مناطق کم‌بارش و خشک می‌توان از این سقف استفاده کرد به‌گونه‌ای در انتهای آن از یک ناودان استفاده کرده و آب باران را در محفظه‌ای ذخیره کرد.

  • معایب سقف پروانه‌ای

از آن‌جایی که طراحی سقف‌های پروانه‌ای پیچیده است هزینه آن‌ها نیز بالاست. علاوه‌بر این تعمیر و نگهداری سقف پروانه‌ای نیز نیازمند صرف هزینه بالایی است.

درصورتی که سیستم تخلیه آب در این نوع سقف ساختمانی دچار مشکلی شود، آبی که ناشی از باران جمع شده در محل تقاطع دو ضلع در این سقف است ممکن است موجب نشتی سقف بشود.

  • سقف کلاهکی

سقف کلاهکی به‌گونه‌ای طراحی و اجرا می‌شود که دارای 4 بر است به‌گونه‌ای که شیب در دو ضلع فوقانی ملایم و در دو ضلع تحتانی تند می‌باشد.

  • مزایای سقف کلاهکی

بخش فوقانی که با اجرای سقف کلاهکی شکل می‌گیرد فضای زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد به‌گونه‌ای که می‌توانید از آن به عنوان یک اتاق زیرشیروانی استفاده کنید.

سقف کلاهکی دارای لبه‌هایی است که این لبه‌ها هم محافظی برای تراس هستند و هم از دیوارها در برابر برف و باران به صورت چشم‌گیری محافظت می‌کنند.

یکی دیگر از مزیت‌های سقف‌های کلاهکی این است که آب به هیچ‌وجه در آن‌ها نفوذ نمی‌کند و خیلی سریع از روی آن‌ها سرازیر می‌شود. بنابراین دارای مقاومتی بالایی در برابر باران و برف می‌باشد.

  • معایب سقف کلاهکی

از آن‌جایی که دارای طراحی پیچیده‌ای می‌باشد، مواد و مصالح زیادی نیز مصرف می‌کند و همین عامل موجب هزینه بالای اجرای این سقف می‌شود.

در حال حاضر شرکت بام تایل یکی از مطرح‌ترین شرکت‌ها در زمینه  فروش و اجرا انواع متریال‌های سقف‌های ساختمانی با بهترین کیفیت است. برخی از چشم‌اندازهای این مجموعه شامل: تامین نیازهای مشتریان و پیشی گرفتن از نیازهای آن‌ها، ارائه و معرفی جدیدترین مدل‌ها و نوآوری‌ها در تولید، به‌کارگیری کارکنان ماهر، دستیابی به کیفیت برتر در ارائه محصول، به دست آوردن اطمینان و اعتماد مشتری، ارائه قیمت‌های منصفانه، همکاری شفاف و ماندگار با مشتریان با در نظر گرفتن اصل احترام، تعامل بر پایه توزیع منصفانه منافع در جهت سود طرفین و پایبندی بر اصول پذیرفته شده و عرف بازرگانی است.

خواندن 785 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 20 بهمن 1397 13:49

ویلا بام با بیش از یک دهه فعالیت تخصصی در زمینه تولید سقف های شیب دار و ملزومات تخصصی ویلا با خدمات ذیل آماده همکاری با شما عزیزان می باشد

آمار بازدید سایت

بازدید امروز20
بازدید دیروز43
بازدید هفته135
بازدید ماه97
بازدید کل22354

تماس با ما