لمبه چیست؟

لمبه چیست؟

لمبه چیست؟

لمبه از زمان هاي خيلي دور ميان معماران ايراني جايگاه خاصي داشته است. از آن جايي كه لمبه زيبا بوده و به آساني نصب مي شود و ماندگاري و عمر بالايي دارد، به همين دليل، معماران قديمي بدان توجه مي كردند.

لمبه مي تواند به صورت طولي و عرضي به يكديگر بپيوندند و مي توان مانند كناف يا كامپوزيت اشكال گوناگوني را با آن ساخت. كمتر منبسط مي شود. براحتي نصب شده و در مدت زمان كوتاهي مي توان لمبه هاي بزرگ را بهم متصل كرد.

لمبه در صنايع چوب كاربردهاي فراواني دارد و ضخامت آن بين 13 ميلي متر تا 7 سانتي متر است. با لمبه مي توان ديوار، روكوب و درب را در نماهاي داخلي و خارجي ساختمان كار كرده و نصب كرد.

پوشش هايي از انواع متريال مناسب براي انواع سازه و شاسي، همان لمبه بوده و مي توان يك سازه را در كمترين زمان ممكن و با كيفيت بالا پوشش داد. 

لمبه در نمايشگاه ها و دكوراسيون داخلي بيشترين كاربرد را دارد. ضخامت لمبه در برخي مواقع بين 4/0 تا 25/1 ميلي متر متغير است. لمبه از ورق هاي روغني، گالوانيزه، يا آلوزينك، يا آلومينيوم ساخته مي شود. دامپا نام ديگر لمبه است. دامپا به دو صورت سوراخ دار يا ساده توليد مي شوند.

براي ساخت ويلاها و دكوراسيون داخلي آن بيشترين كاربرد را دارد. لمبه در زيباسازي نماي ويلاها سهم به سزايي ايفا مي كند، بهترين گزينه براي پركردن خلاهاي بين سقف و دورتا دور سقف يا سازه هاي ويلايي و يا سقف هاي شيبدار است. براي ساخت ويلا بهترين گزينه بوده و باعث مي شود تا نماي ساختمان زيبا به نظر برسد.

طرح هاي مناسب اجراي لمبه

شما مي توانيد ورق هاي فلزي را خيلي راحت با نورد يا با دست خم كنيد، بنابراين مي توانيد انواع و اقسام شكل ها را ايجاد كنيد.

مهم ترين اشكالي كه مي توان با لمبه ايجاد كرد بدين قرارند:

  • طرح هاي هلال رو به داخل
  • طرح هلال رو به خارج
  • طرح پله اي
  • طرح سينه كفتري

زماني كه با لمبه، ويلاها را شكل داده و درست مي كنيم، زيباتر به نظر مي رسند. لمبه روغني به طور معمول بين 60 يا 70 يا 80 ميلي متر تا 90/0 ميلي متر توليد مي شوند.

لمبه در 15 رنگ مختلف توليد مي شود و در حدود 40/0 تا 50/0 ميلي متر توليد و عرضه مي شود. لمبه آلومينيومي به دو طرح آلومينيومي و آلومينيومي رنگي بوده و با ضخامت 50/0 ميلي متر توليد و عرضه مي شود.

در حال حاضر شرکت ویلا بام یکی از مطرح‌ترین شرکت‌ها در زمینه  فروش و اجرا انواع متریال‌های سقف‌های ساختمانی با بهترین کیفیت است. برخی از چشم‌اندازهای این مجموعه شامل: تامین نیازهای مشتریان و پیشی گرفتن از نیازهای آن‌ها، ارائه و معرفی جدیدترین مدل‌ها و نوآوری‌ها در تولید، به‌کارگیری کارکنان ماهر، دستیابی به کیفیت برتر در ارائه محصول، به دست آوردن اطمینان و اعتماد مشتری، ارائه قیمت‌های منصفانه، همکاری شفاف و ماندگار با مشتریان با در نظر گرفتن اصل احترام، تعامل بر پایه توزیع منصفانه منافع در جهت سود طرفین و پایبندی بر اصول پذیرفته شده و عرف بازرگانی است.

خواندن: 1008 دفعه
Published in: مقالات
این مورد را ارزیابی کنید:
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در: چهارشنبه, 29 اسفند 1397 12:37

محتوای بیشتر در این بخش:

« لمبه چوبی چیست؟ معنا و مفهوم لمبه کوبی در معماری »

فرایند خدمات در ویلا بام چگونه است ...!

فرايند خدمات و مشاوره و اجراي برنامه ها در ويلا بام به صورت زير مي باشد

تماس با ما

بررسي و پرسش سوال

مشاوره و جوابگويي

ارائه 3D پروژه

قرارداد همکاري

انجام پروژه

پروژه های در دست اجرا

ویلای چادگان
90%
مجموعه تفریحی نیاسر
100%
مجموعه ورزشی استقلال چالوس
100%
جایگاه سوخت و خدماتی شهید رضایی
95%

ویلا بام با بیش از یک دهه فعالیت تخصصی در زمینه تولید سقف های شیب دار و ملزومات تخصصی ویلا با خدمات ذیل آماده همکاری با شما عزیزان می باشد

آمار بازدید سایت

بازدید امروز14
بازدید دیروز126
بازدید هفته933
بازدید ماه369
بازدید کل12229

تماس با ما

  • کارخانه:شهرک صنعتی شمس آباد-بلوار نگارستان-خ دی-پ31
  • 02155449763
  • مدیرعامل: 09121717911
  • info@vilabam.ir
  • http://vilabam.ir