انواع پوشش سقفهای شیبدار
یکشنبه, 26 اسفند 1397 02:40

انواع پوشش سقفهای شیبدار

نوشته شده توسط
(0 رای‌ها)

انواع پوشش سقفهای شیبدار

سقف های شیبدار مناسب سقف‌های بزرگ بوده و از متریال های بسیار مقاومی جهت ساخت آن‌ها استفاده می شود. اکثر سقف های شیبدار به صورت خرپای فلزی یا چوبی ساخته می‌شوند.

طبقه بندی سقف های شیبدار با توجه به جنس مصالح سازه سقف

پوشش‌های شیبدار به طور معمول روی خرپاهای فلزی یا چوبی قرار می‌گیرند، علاوه بر خرپا در برخی از موارد ممکن است این پوشش‌ها روی سقف‌های بتنی شیبدار‌ یا طاق ضربی نیز شکل بگیرند.

طبقه‌بندی با توجه به شیب سقف

پوشش‌های سقفی به صورت یک طرفه، دو طرفه یا کنگره‌دار هستند و طرح آخری در کارخانجات و برای استفاده بردن از نور ساخته می‌شوند

طبقه بندی به لحاظ پوشش

  • پوشش با ورقه‌های پلاستیکی شفاف
  • پوشش سفالی
  • پوشش‌های چوبی
  • پوشش با ورقه های فولادی مثل ورق‌های فولادی گالوانیزه با امواج ریز و درشت ذوزنقه‌ای یا سینوسی، ورقه‌های فولادی گالوانیزه صاف، ورقه‌های فولادی یا پوشش پلاستیک، ورقه‌های لعاب پخته، ورقه‌های رنگ شده موجدار به همراه با عایق‌های حرارتی، رطوبتی و بخاربند
  • ورقه‌های ترکیبی قیر و پنبه کوهی
  • پوشش‌های پنبه کوهی و سیمان مانند ورقه‌های موجدار، آردواز و توسکانا
  • ورقه‌های آلومینیوم یا موج دار سینوسی یا ذوزنقه‌ای

سازه های سقف های شیبدار

پوشش‌های شیبدار به طور معمول روی خرپاهای فلزی یا چوبی قرار می‌گیرند. علاوه بر آن در برخی از موارد این پوشش‌ها روی سقف‌های بتنی یا طاق ضربی نیز قرار می‌‌‌گیرند.

خرپای چوبی

چوب خرپاهای چوبی، 19درصد مرطوب است. تمامی اجزای خرپای چوبی بهم وصل شده و با میخ‌هایی محکم می شوند. سطوح خرپای چوبی باید جهت جلوگیری از نفوذ رطوبت، باید با قطران یا قیر اندود شوند. باید بین سطوح خرپای چوبی، هوا جریان داشته باشد تا از رشد قارچ و سایر آفات چوبی جلوگیری شود. کلیه اجزای خرپا باید طبق اصول فنی بهم متصل شوند.

شرکت ویلابام مجری سقف‌های ویلایی است و این نوع سقف ها را برای مشتریان با کیفیت بهتر و با قیمت مناسب عرضه می کند. این شرکت در زمینه ساخت خرپا نیز متخصص و مجرب بوده و خرپاهایی با کیفیتی را با متریال عرضه می کند.

در حال حاضر شرکت ویلا بام یکی از مطرح‌ترین شرکت‌ها در زمینه  فروش و اجرا انواع متریال‌های سقف‌های ساختمانی با بهترین کیفیت است. برخی از چشم‌اندازهای این مجموعه شامل: تامین نیازهای مشتریان و پیشی گرفتن از نیازهای آن‌ها، ارائه و معرفی جدیدترین مدل‌ها و نوآوری‌ها در تولید، به‌کارگیری کارکنان ماهر، دستیابی به کیفیت برتر در ارائه محصول، به دست آوردن اطمینان و اعتماد مشتری، ارائه قیمت‌های منصفانه، همکاری شفاف و ماندگار با مشتریان با در نظر گرفتن اصل احترام، تعامل بر پایه توزیع منصفانه منافع در جهت سود طرفین و پایبندی بر اصول پذیرفته شده و عرف بازرگانی است.

خواندن 1664 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 26 اسفند 1397 06:04
محتوای بیشتر در این بخش: « آلاچیق چیست؟ انواع سقف آلاچیق »

مقالات پربازدید سایت

ویلا بام با بیش از یک دهه فعالیت تخصصی در زمینه تولید سقف های شیب دار و ملزومات تخصصی ویلا با خدمات ذیل آماده همکاری با شما عزیزان می باشد

آمار بازدید سایت

بازدید امروز20
بازدید دیروز43
بازدید هفته135
بازدید ماه97
بازدید کل22354

تماس با ما