سه شنبه, 28 فروردين 1397 21:27

مجری و طراح انواع سقف های استخر

مجری و طراح انواع سقف های استخر

افراد زیادی هستند که خانه های ویلایی دارند و برای استفاده ی هر چه بهتر از حیاط ویلای خود و زیباسازی آن اقدام به درست کردن استخر می کنند اما به دلیل اینکه استخر ویلای آنها مشرف به دیگر ساختمان ها می باشد استفاده ی زیادی از آن نمی کنند ، حتی شاید خود شما هم دارای استخری در محوطه ی ویلایتان باشید اما به همین دلیل از آن استفاده نکنید ، اما امروزه با پیشرفت صنعت طراحی و ساخت انواع گوناگونی از پوشش های سقفی برای پاسیو ، حیاط خلوت و استخر ها به راحتی می توان این مشکل را حل کرد . ما هم قصد داریم در این مقاله به مزایای استفاده از سقف استخر ، معرفی انواع پوشش های سقفی استخر ، مزایای آنها ، مقایسه ی انواع پوشش های سقفی استخر با یکدیگر و از همه مهم تر به خدماتی که مجریان و طراحان انواع سقف های استخر ارائه می دهند بپردازیم .

همانطور که اشاره کردیم امروزه به دلایل زیادی از جمله شهر نشینی و پدیده های آپارتمان سازی استفاده از استخر در خانه های ویلایی به دلیل اینکه از اطراف و توسط آپارتمان ها و خانه های مسکونی اطراف آن دیده می شود تا حدودی غیر ممکن شده است که برای حل چنین مشکلی از انواع پوشش های سقف استخر استفاده می گردد .

استفاده از پوشش سقف استخر مزایای متعددی دارد که یکی از این مزایا این است که شما با داشتن استخری که دارای پوشش سقفی می باشد به راحتی می توانید در هر زمانی که بخواهید از استخر خود استفاده کنید و از شنا کردن لذت ببرید ، سایر مزایای استفاده از پوشش های سقف استخر شامل : ضد زلزله بودن پوشش های سقف استخر ، مقاومت بالای آنها در برابر درجه ی حرارتی بالای 120 و کمتر از 40 درجه ، طراحی شده در انواع رنگ های مختلف ، قابلیت استفاده از آنها در تمامی فصول سال ، مقاومت بالای آنها در برابر شکستگی و آسیب دیدگی ، مقاومت بالا در برابر افزایش و کاهش دما ، مقاوم در برابر طوفان ها و باد های شدید تا سرعتی بالاتر از 120 کیلومتر ، طراحی شده برای سقف های استخرهای خصوصی و خانگی می باشند علاوه بر تمامی این ها پوشش های سقف استخر دارای فریم های سازه با پروفیل های آهنی و محاسبات مهندسی هستند .

اکثر پوشش های سقف استخر دارای ویژگی نورگیر بالایی می باشند که محیطی بسیار زیبا را برای افراد ایجاد می کنند ، نوع پوشش های سقف استخر با توجه به شرایط آب و هوایی محل استخر و البته سلایق شخصی مشتریان و سفارش دهندگان انتخاب می گردد برای مثال نوع و جنس پوشش های سقف استخر در محیط های سرد با محیط های گرم و بارانی متفاوت می باشد ، البته امروزه از دو جنس شیشه و یا پلی کربنات برای طراحی و ساخت پوشش های سقف استخر استفاده می شود .

سقف های شیشه ای دارای فریم های آلومینیومی و شیشه ای از جنس سکوریت می باشند و دلیل استفاده از شیشه های سکوریت در سقف های شیشه ای مقاومت بالای آنها در برابر تغییرات آب و هوایی مانند افزایش یا کاهش دما ، باراش باران و ... می باشد . البته امروزه سقف های پلی کربنات جایگزینی برای سقف های شیشه ای برای ساخت پوشش های سقف استخر شده اند چرا که از شفافیت بالایی بر خوردارند .

سقف های پلی کربنات دارای مزایای بسیاری هستند که مهم ترین آنها شامل : مقاومت و دوام بیشتر آنها در مقایسه با سقف های شیشه ای ، قابلیت ایزولاسیون بهتر در مقایسه با سقف های شیشه ای ، قیمت مناسب و ایمنی بیشتر آنها در برابر سقف های شیشه ای می باشد ، به گونه ای که سقف های پلی کربنات حتی با ضربات چکش نیز دچار آسیب دیدگی نمی شوند از این رو مقاومت آنها در مقایسه با شیشه 250 برابر بیشتر است در نتیجه در مناطقی که احتمال وزش بادها و طوفان های شدید وجود دارد از این نوع سقف ها استفاده می کنند . علاوه بر تمامی اینها پلی کربنات در مقایسه با شیشه مقرون به صرفه تر می باشد چرا که وزن شیشه دو برابر بیشتر از وزن پلی کربنات می باشد و از آنجایی که برای نصب آن به چندین نفر نیاز است قیمت آن نیز بیشتر می باشد . همچنین پلی کربنات در مقایسه با شیشه دارای مقاومت بیشتری می باشد و برعکس شیشه که  در صورت آسیب دیدن خرد می شود و تیز و برنده است ، تیز و برنده نمی شود .

پس از آشنایی با مزایای پوشش های سقف استخر و انواع جنس آنها نوبت به انواع آن می رسد ، پوشش های سقف استخر در دو نوع پوشش استخر به صورت ثابت و پوشش متحرک استخر یا سقف ریلی دسته بندی می شود .

پوشش های سقف ثابت دارای نور کافی ، آب بندی صد در صد و عمر طولانی می باشند که در بعضی از پروژه های پوشش سقف استخر مورد استفاده قرار می گیرد . در ساخت این نوع از پوشش های سقف نیز می توان از ورقه های پلی کربنات استفاده کرد ، علاوه بر این می توان در پوشش سقف ثابت از نورگیر های حبابی که در پوشش سقف پاسیو و پوشش سقف حیاط خلوت کاربرد دارند نیز استفاده کرد ، پوشش های سقف ثابت دارای قابلیت بازشو می باشند به همین دلیل می توان گفت که گزینه ی مناسبی برای استفاده به عنوان پوشش های سقف استخر می باشند .

دومین نوع از پوشش های سقف استخر ، پوشش متحرک استخر و یا سقف ریلی استخر می باشد ، می توان این نوع پوشش سقفی را به صورت ریلی با دست یا موتور طراحی و اجرا کرد .

با وجود اینکه هر دو نوع از پوشش های سقف استخر دارای زیبایی می باشند اما هر کدام دارای مزایایی می باشند که در ادامه به بررسی این مزایا خواهیم پرداخت .

 پوشش سقف ثابت دارای مزایایی می باشد که این مزایا شامل : دور نگه داشتن حشرات ، هزینه ی اجرای پایین تر و هزینه ی نگهداری کمتر در مقایسه با سقف های متحرک می باشند . در صورتی که پوشش سقف متحرک نیز دارای مزایایی شامل : قابلیت حذف کردن سقف در هر زمان و دید وسیع از آسمان می باشد .

مجریان و طراحان انواع پوشش های سقف استخر با ارائه ی جدید ترین و کارآمدترین پوشش های سقف استخر ، امکان استفاده ی موثر از استخر را برای تک تک افراد خانواده فراهم می کنند .

منتشرشده در مقالات

ویلا بام با بیش از یک دهه فعالیت تخصصی در زمینه تولید سقف های شیب دار و ملزومات تخصصی ویلا با خدمات ذیل آماده همکاری با شما عزیزان می باشد

آمار بازدید سایت

بازدید امروز24
بازدید دیروز32
بازدید هفته207
بازدید ماه169
بازدید کل22426

تماس با ما