(مناسب‌ترین مصالح ساختمانی جهت اجرای سقف شیبدار (بخش دوم

نوع متریالی که در سقف شیبدار مورد استفاده قرار می‌گیرد براساس مجموعه‌ای از پلان‌ها، انتخاب‌های معمار و انتخاب خود شماست. البته انتخاب رنگ سقف شیبدار نیز به عهده خود شما است اما قبل از اینکه به رنگ سقف شیبدار و طرح آن اهمیت بدهید لازم است که نوع متریال آن را انتخاب کنید. هر یک از انواع متریالی که در طراحی و ساخت سقف شیبدار مورد استفاده قرار می‌گیرد، از مصالح ساختمانی متعددی ساخته می‌شود مطمعنا هر یک از مصالح ساختمانی مورد استفاده در انواع متریال سقف شیبدار دارای مزایا و معایب متعددی می‌باشند. از این‌رو انتخاب صحیح مصالح ساختمانی مناسب در اجرای سقف شیبدار از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در بخش اول از این مقاله به دو نوع از مصالح مناسب جهت اجرای سقف شیبدار اشاره کردیم که شامل: سقف کامپوزیت یا آسفالتی و تایل‌های سقف بتنی بود. در ادامه این مقاله نیز به سایر مصالح مناسب جهت اجرای سقف شیبدار اشاره خواهیم کرد.

تایل‌های طرح  سفالی

همانطور که می‌دانید تایل سفال، یکی از قدیمی‌ترین تایل‌هایی است که در اجرای سقف شیبدار مورد استفاده قرار می‌گیرد و به دلیل طراحی زیبایی که دارد یک ظاهر کلاسیک را به خانه‌ها و به خصوص ویلاها می‌دهد اما تنها مزیتی که این نوع تایل دارد، زیبایی چشم‌گیر آن است چراکه دارای معایب زیادی می‌باشد برای مثال تایل سفالی از وزن زیادی برخوردار است امکان شکستگی آن نیز وجود دارد و پس از مدتی دچار پوسیدگی نیز می‌شود. از این‌رو مهندسین صنعت ساخت‌و‌ساز به‌جای استفاده از تایل‌های سفالی، از تایل‌های طرح سفال استفاده می‌کنند چراکه این نوع تایل‌ها تنها طرح سفال هستند و از هیچ‌یک از معایب تایل‌های سفالی بهره‌مند نیستند به‌گونه‌ای که از دور کاملا مشابه تایل‌های سفالی واقعی هستند اما برعکس این تایل‌ها دارای وزن کمی هستند، دچار آسیب‌دیدگی و پوسیدگی نمی‌شوند و علاوه‌بر تمامی این‌ها از مقاومت بسیار بالایی برخوردار می‌باشند. از این‌رو امروزه کمتر از تایل‌های سفالی استفاده می‌شود و بیشتر به‌جای استفاده از آن‌ها، از تایل‌های طرح سفال در اجرای سقف شیبدار استفاده می‌کنند.

سقف شیبدار با سنگ لوح

یکی دیگر از انواع مصالح جهت اجرای سقف شیبدار که ظاهری طبیعی و فوق‌العاده منحصربه‌فرد به خانه و یا ویلای شما می‌دهد، استفاده از سنگ لوح برای اجرای سقف شیبدار است. البته در کنار زیبایی که این سازه دارد دارای معایبی نیز است برای مثال از وزن بالایی برخوردار است از این‌رو نصب آن دشوار است بنابراین هزینه تهیه، نصب و اجرای آن بالاست. اما دارای مقاومت و استحکام فوق‌العاده بالایی است.

در حال حاضر شرکت بام تایل یکی از مطرح‌ترین شرکت‌ها در زمینه  فروش و اجرا انواع مصالح ساختمانی مناسب جهت استفاده در سقف شیبدار  با بهترین و باکیفیت‌ترین متریال است. برخی از چشم‌اندازهای این مجموعه شامل: تامین نیازهای مشتریان و پیشی گرفتن از نیازهای آن‌ها، ارائه و معرفی جدیدترین مدل‌ها و نوآوری‌ها در تولید، به‌کارگیری کارکنان ماهر، دستیابی به کیفیت برتر در ارائه محصول، به دست آوردن اطمینان و اعتماد مشتری، ارائه قیمت‌های منصفانه، همکاری شفاف و ماندگار با مشتریان با در نظر گرفتن اصل احترام، تعامل بر پایه توزیع منصفانه منافع در جهت سود طرفین و پایبندی بر اصول پذیرفته شده و عرف بازرگانی است.

منتشرشده در مقالات

ویلا بام با بیش از یک دهه فعالیت تخصصی در زمینه تولید سقف های شیب دار و ملزومات تخصصی ویلا با خدمات ذیل آماده همکاری با شما عزیزان می باشد

آمار بازدید سایت

بازدید امروز20
بازدید دیروز59
بازدید هفته136
بازدید ماه1280
بازدید کل20333

تماس با ما