یکشنبه, 07 بهمن 1397 20:39

مزایای سقف شیبدار (بخش دوم)

(مزایای سقف شیبدار (بخش دوم 

همانطور که در بخش اول این مقاله اشاره کردیم، سقف‌های شیبدار به دلیل مزایای زیادی که دارند از محبوبیت بالایی در بین ساختمان‌سازان و مردم برخوردار می‌باشند. یکی از مهم‌ترین مزایای سقف‌های شیبدار که در مقاله قبلی به آن اشاره کردیم و آن را مورد بررسی قرار دادیم شامل: مقاومت بسیار بالای این نوع از سقف‌های ساختمانی است. در ادامه این مقاله نیز به بررسی سایر مزایای سقف‌های شیبدار می‌پردازیم.

جلوگیری از اتلاف انرژی

سقف‌های شیبدار از نظر استفاده در شرایط جوی دارای دو نوع کلی می‌باشند که شامل: سقف‌های شیبدار سرد و سقف‌های شیبدار گرم هستند. از سقف‌های شیبدار گرم در مناطق سردسیر و پربارش مانند شمال کشور استفاده می‌شود اما از سقف‌های شیبدار سرد در مناطق گرم‌سیر و کم‌بارش استفاده می‌شود. بنابراین با پیشرفتی که این نوع سقف‌های ساختمانی داشته‌اند برخلاف گذشته که تنها از سقف‌های شیبدار در مناطق پربارش استفاده می‌کردند امروزه از سقف‌های شیبدار هم در مناطق سردسیر و هم گرم‌سیر استفاده می‌کنند. سقف‌های شیبدار گرم که در مناطق سردسیر مورد استفاده قرار می‌گیرند دارای عایق حرارتی هستند، عملکردی که عایق حرارتی در این نوع از سقف‌های شیبدار دارد از خارج شدن هوای گرم داخل محیط خانه به خارج و همچنین از داخل شدن هوای سرد بیرون از محیط خانه به داخل آن جلوگیری می‌کند. بنابراین نقش بسزایی در جلوگیری از اتلاف انرژی دارد. اما سقف‌های شیبدار سرد برخلاف سقف‌های شیبدار گرم دارای عایق حرارتی نیستند چراکه از آن‌ها در مناطق سردسیر استفاده می‌شود.

ظاهری زیبا

باوجود اینکه مقاومت و استحکام یک سقف ساختمانی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و اومین معیاری است که باید مورد توجه قرار بگیرد اما ظاهر و طرح آن نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. چراکه ظاهر سقف باید به‌گونه‌ای باشد که زیبایی خاصی را به ساختمان و یا ویلا بدهد و درنمای ساختمان تاثیر شگرفی داشته باشد. از این‌رو سقف شیبدار بهترین گزینه است. سقف شیبدار براساس نوع متریالی که برای ساخت و اجرای آن مورد استفاده قرار می‌گیرد دارای انواع متعددی می‌باشد بنابراین هم از نظر مدل و طرح دارای تنوع بسیار بالایی می‌باشد هم از نظر رنگ. با انتخاب سقف شیبدار هیچ‌گونه محدودیتی در زمینه انتخاب طرح‌ مدل و رنگ آن نخواهید داشت و به راحتی می‌توانید متریال موردنظر خود را با هر رنگی که به آن علاقه دارید سفارش دهید. لازم است اشاره کنیم که برخی از انواع سقف‌های شیبدار هستند که ظاهر منحصربه‌فرد و ویژه‌ای به نمای ساختمان شما می‌دهند که یکی از آن‌ها، سقف شیبدار طرح سفال می‌باشد.

در حال حاضر شرکت بام تایل یکی از مطرح‌ترین شرکت‌ها در زمینه  فروش و اجرا انواع مصالح ساختمانی مناسب جهت استفاده در سقف شیبدار  با بهترین و باکیفیت‌ترین متریال است. برخی از چشم‌اندازهای این مجموعه شامل: تامین نیازهای مشتریان و پیشی گرفتن از نیازهای آن‌ها، ارائه و معرفی جدیدترین مدل‌ها و نوآوری‌ها در تولید، به‌کارگیری کارکنان ماهر، دستیابی به کیفیت برتر در ارائه محصول، به دست آوردن اطمینان و اعتماد مشتری، ارائه قیمت‌های منصفانه، همکاری شفاف و ماندگار با مشتریان با در نظر گرفتن اصل احترام، تعامل بر پایه توزیع منصفانه منافع در جهت سود طرفین و پایبندی بر اصول پذیرفته شده و عرف بازرگانی است.

منتشرشده در مقالات

ویلا بام با بیش از یک دهه فعالیت تخصصی در زمینه تولید سقف های شیب دار و ملزومات تخصصی ویلا با خدمات ذیل آماده همکاری با شما عزیزان می باشد

آمار بازدید سایت

بازدید امروز30
بازدید دیروز32
بازدید هفته213
بازدید ماه175
بازدید کل22432

تماس با ما