سه شنبه, 28 اسفند 1397 03:15

لمبه چیست؟

لمبه چیست؟

لمبه از زمان های خیلی دور میان معماران ایرانی جایگاه خاصی داشته است. از آن جایی که لمبه زیبا بوده و به آسانی نصب می شود و ماندگاری و عمر بالایی دارد، به همین دلیل، معماران قدیمی بدان توجه می کردند.

لمبه می تواند به صورت طولی و عرضی به یکدیگر بپیوندند و می توان مانند کناف یا کامپوزیت اشکال گوناگونی را با آن ساخت. کمتر منبسط می شود. براحتی نصب شده و در مدت زمان کوتاهی می توان لمبه های بزرگ را بهم متصل کرد.

لمبه در صنایع چوب کاربردهای فراوانی دارد و ضخامت آن بین 13 میلی متر تا 7 سانتی متر است. با لمبه می توان دیوار، روکوب و درب را در نماهای داخلی و خارجی ساختمان کار کرده و نصب کرد.

پوشش هایی از انواع متریال مناسب برای انواع سازه و شاسی، همان لمبه بوده و می توان یک سازه را در کمترین زمان ممکن و با کیفیت بالا پوشش داد. 

لمبه در نمایشگاه ها و دکوراسیون داخلی بیشترین کاربرد را دارد. ضخامت لمبه در برخی مواقع بین 4/0 تا 25/1 میلی متر متغیر است. لمبه از ورق های روغنی، گالوانیزه، یا آلوزینک، یا آلومینیوم ساخته می شود. دامپا نام دیگر لمبه است. دامپا به دو صورت سوراخ دار یا ساده تولید می شوند.

برای ساخت ویلاها و دکوراسیون داخلی آن بیشترین کاربرد را دارد. لمبه در زیباسازی نمای ویلاها سهم به سزایی ایفا می کند، بهترین گزینه برای پرکردن خلاهای بین سقف و دورتا دور سقف یا سازه های ویلایی و یا سقف های شیبدار است. برای ساخت ویلا بهترین گزینه بوده و باعث می شود تا نمای ساختمان زیبا به نظر برسد.

طرح های مناسب اجرای لمبه

شما می توانید ورق های فلزی را خیلی راحت با نورد یا با دست خم کنید، بنابراین می توانید انواع و اقسام شکل ها را ایجاد کنید.

مهم ترین اشکالی که می توان با لمبه ایجاد کرد بدین قرارند:

  • طرح های هلال رو به داخل
  • طرح هلال رو به خارج
  • طرح پله ای
  • طرح سینه کفتری

زمانی که با لمبه، ویلاها را شکل داده و درست می کنیم، زیباتر به نظر می رسند. لمبه روغنی به طور معمول بین 60 یا 70 یا 80 میلی متر تا 90/0 میلی متر تولید می شوند.

لمبه در 15 رنگ مختلف تولید می شود و در حدود 40/0 تا 50/0 میلی متر تولید و عرضه می شود. لمبه آلومینیومی به دو طرح آلومینیومی و آلومینیومی رنگی بوده و با ضخامت 50/0 میلی متر تولید و عرضه می شود.

در حال حاضر شرکت ویلا بام یکی از مطرح‌ترین شرکت‌ها در زمینه  فروش و اجرا انواع متریال‌های سقف‌های ساختمانی با بهترین کیفیت است. برخی از چشم‌اندازهای این مجموعه شامل: تامین نیازهای مشتریان و پیشی گرفتن از نیازهای آن‌ها، ارائه و معرفی جدیدترین مدل‌ها و نوآوری‌ها در تولید، به‌کارگیری کارکنان ماهر، دستیابی به کیفیت برتر در ارائه محصول، به دست آوردن اطمینان و اعتماد مشتری، ارائه قیمت‌های منصفانه، همکاری شفاف و ماندگار با مشتریان با در نظر گرفتن اصل احترام، تعامل بر پایه توزیع منصفانه منافع در جهت سود طرفین و پایبندی بر اصول پذیرفته شده و عرف بازرگانی است.

منتشرشده در مقالات

ویلا بام با بیش از یک دهه فعالیت تخصصی در زمینه تولید سقف های شیب دار و ملزومات تخصصی ویلا با خدمات ذیل آماده همکاری با شما عزیزان می باشد

آمار بازدید سایت

بازدید امروز26
بازدید دیروز32
بازدید هفته209
بازدید ماه171
بازدید کل22428

تماس با ما