مناسب‌ترین پوشش سقف ساختمان (بخش پنجم)

مناسب‌ترین پوشش سقف ساختمان (بخش پنجم)

در چهارمین بخش از این مقاله به انواع سقف‌های شیبدار اشاره کردیم و دو نوع از آن‌ها شامل: سقف شیبدار چوبی و سنگی را مورد بررسی قرار دادیم در ادامه این مقاله نیز به بررسی سایر متریال‌های مورد استفاده در سقف شیبدار اشاره خواهیم کرد.

 • سقف شیبدار شینگل

یکی از انواع سقف‌های شیبدار که در دنیا طرفداران زیادی دارد و در کشور خودمان نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد، سقف شیبدار شینگل است چراکه دارای تنوع بسیار بالایی در طرح و مدل است. یکی دیگر از دلایلی که موجب شده است تا از این نوع سقف شیبدار استفاده گسترده‌ای بشود، هزینه مقرون‌به‌صرفه آن است. حتی نصب آن خیلی آسان و سریع صورت می‌گیرد. سقف شیبدار شینگل در برابر تمامی شرایط جوی از مقاومت بالایی برخوردار می‌باشد و دارای طول عمر بیشتری نسبت به سایر سقف‌های شیبدار است.

 • سقف شیبدار تایل

منظور از سقف شیبدار تایلی، استفاده از متریال سفال است. متریال سفال در کنار زیبایی چشم‌نوازی که به نمای ساختمان می‌دهد دارای معایب زیادی می‌باشد برای مثال دارای وزن زیادی است از این‌رو نصب آن کار دشواری است و به نیروهای متخصص نیاز دارد، از طرفی درصورت وارد شدن ضربه به آن دچار شکستگی می‌شود و همچنین شرایطی را برای رشد باکتری‌ها و قارچ‌ها فراهم می‌کند که آن‌ها باعث پوسیده شدن این سقف می‌شوند. بنابراین با وجود تمامی معایبی که تایل سفالی دارد، به‌جای آن از تایل طرح سفال استفاده می‌کنند که از دور مشابه سفال واقعی است اما در اصل طرح سفال است اما هیچ یک از معایب ورق‌های سفالی واقعی را ندارد به‌گونه‌ای که وزن آن سبک است  و به هیچ‌وجه هم دچار شکستگی نمی‌شود.

 • سقف شیبدار فلری

در سقف شیبدار فلزی از ورق‌های آلومینیوم، روی و استیل استفاده می‌شود. این نوع متریال دارای مزیت‌های زیادی می‌باشد برای مثال از وزن بسیار سبکی بهره‌مند است از این‌رو نصب آن نیز با سرعت بالا و به راحتی انجام می‌گیرد. اما یکی از معایبی که این نوع از سقف‌های شیبدار دارند این است که در برابر تابش آفتاب به صورت طولانی مدت دچار تغییر شکل می‌شوند.

 • سقف شیبدار ترکیبی

و اما آخرین نوع از سقف‌های شیبدار، سقف‌های شیبدار ترکیبی هستند درواقع به سایر متریال‌هایی که از این 5 دسته‌ای که در این مقاله و مقالات قبلی به آن‌ها اشاره کردیم خارج هستند مانند متریال‌های پلاستیکی، پلیمری، لاستیکی و ... سقف‌های شیبدار ترکیبی می‌گویند. اما بهترین ویژگی که این نوع سقف‌های شیبدار دارند نیز وزن سبک آن‌هاست.

در حال حاضر شرکت ویلا بام یکی از مطرح‌ترین شرکت‌ها در زمینه  فروش و اجرا انواع متریال‌های سقف‌های ساختمانی با بهترین کیفیت است. برخی از چشم‌اندازهای این مجموعه شامل: تامین نیازهای مشتریان و پیشی گرفتن از نیازهای آن‌ها، ارائه و معرفی جدیدترین مدل‌ها و نوآوری‌ها در تولید، به‌کارگیری کارکنان ماهر، دستیابی به کیفیت برتر در ارائه محصول، به دست آوردن اطمینان و اعتماد مشتری، ارائه قیمت‌های منصفانه، همکاری شفاف و ماندگار با مشتریان با در نظر گرفتن اصل احترام، تعامل بر پایه توزیع منصفانه منافع در جهت سود طرفین و پایبندی بر اصول پذیرفته شده و عرف بازرگانی است.

Read more

مناسب‌ترین پوشش سقف ساختمان (بخش سوم)

مناسب‌ترین پوشش سقف ساختمان (بخش سوم)

از انواع سقف‌های ساختمانی، سقف مسطح و همچنین سقف پروانه‌ای و کلاهکی را در مقالات پیشین به طور کامل با ذکر مزایا و معایب هر کدام مورد بررسی قرار دادیم. در ادامه این مطلب نیز به بررسی سایر سقف‌های ساختمانی اشاره می‌کنیم و همچنین مزایا و معایب هر یک را بررسی می‌کنیم تا درنهایت بتوانیم بهترین پوشش سقف را به شما معرفی کنیم.

 • سقف‌های منحنی شکل

پانل‌های سقف منحنی شکل، همانطور که از نام آن‌ها پیداست، دارای انحنا هستند. از این‌رو دارای ظاهر و طراحی کاملا مدرن، شیک و خلاقانه‌ای هستند. البته تعیین میزان انحنای این نوع از سقف‌ها برعهده خود شما است. به‌گونه‌ای که می‌توانید میزان انحنای این سقف از حالت ملایم آن تا قوس کامل آن انتخاب کنید. یکی از بهترین مواد و مصالحی که از آن در طراحی و ساخت سقف‌های منحنی شکل استفاده می‌شود، فلز است. چراکه فلز دارای انعطاف بالایی می‌باشد از این‌رو می‌توان به راحتی آن را خم کرد، به آن شکل داد و آن را به صورت منحنی درآورد. علاوه‌بر این فلز دارای مقاومت و استحکام بالایی است و هزینه‌های تعمیر و نگهداری را تا حد چشم‌گیری کاهش می‌دهد.

 • مزایای سقف منحنی شکل

ظاهر زیبایی که این نوع از سقف‌های ساختمانی دارند واقعا بی‌نظیر است و موجب می‌گردد خانه و یا ویلای شما مشابه هیچ یک از خانه‌ها و ویلاهای اطراف محل زندگی شما نباشد و ظاهر آن کاملا منحصربه‌فرد باشد.

موجب ایجاد یکسری از اشکال فوق‌العاده زیبا و منحصربه‌فرد در دکوراسیون منزل شما می‌شود. به‌گونه‌ای که سقف منزل شما از داخل به یک شکل یک نیم دایره به سمت خارج است. از این‌رو زیبایی و جلوه خاصی را به دکوراسیون داخلی خانه و یا ویلای شما می‌دهد.

 • معایب سقف منحنی شکل

تنها مسئله‌ای که در زمینه سقف منحنی شکل وجود دارد این است که اجرای آن از هزینه بالایی برخوردار می‌باشد البته هرچه میزان پیچیدگی‌اش بیشتر باشد میزان هزینه‌ای که باید برای آن صرف شود نیز بیشتر است.

 • سقف دندانه اره‌ای

درواقع سقف دندانه‌اره‌ای از چندین سقف شیبدار تشکیل شده است که موازی با یکدیگر قرار گرفته‌اند و شکل دندانه‌های اره را به وجود آورده‌اند از این‌رو به این سقف، سقف دندانه‌اره‌ای گفته می‌شود.

 • مزایای سقف دندانه‌اره‌ای

یکی از مزیت‌های سقف دندانه‌اره‌ای این است که این امکان را به شما می‌دهد تا بتوانید در سطوح عمودی سقف پنجره‌هایی را تعبیه کنید. تا نور طبیعی به داخل خانه و یا ویلای شما بیاید و فضای داخلی را به صورت خیره‌کننده روشن و زیبا کند.

 • معایب سقف دندانه‌اره‌ای

این سقف نیز دارای طراحی پیچیده‌ای است که همین عامل موجب افزایش قیمت آن می‌شود. علاوه‌بر این هزینه تعمیر و نگهداری آن نیز بالا است.

در حال حاضر شرکت بام تایل یکی از مطرح‌ترین شرکت‌ها در زمینه  فروش و اجرا انواع متریال‌های سقف‌های ساختمانی با بهترین کیفیت است. برخی از چشم‌اندازهای این مجموعه شامل: تامین نیازهای مشتریان و پیشی گرفتن از نیازهای آن‌ها، ارائه و معرفی جدیدترین مدل‌ها و نوآوری‌ها در تولید، به‌کارگیری کارکنان ماهر، دستیابی به کیفیت برتر در ارائه محصول، به دست آوردن اطمینان و اعتماد مشتری، ارائه قیمت‌های منصفانه، همکاری شفاف و ماندگار با مشتریان با در نظر گرفتن اصل احترام، تعامل بر پایه توزیع منصفانه منافع در جهت سود طرفین و پایبندی بر اصول پذیرفته شده و عرف بازرگانی است.

Read more

مناسب‌ترین پوشش سقف ساختمان (بخش اول)

مناسب‌ترین پوشش سقف ساختمان (بخش اول)

برخی  از مردم معتقدند که ساختن یک ساختمان خیلی راحت‌تر از ساخت و اجرای سقف آن است اما در برخی از موارد انتخاب یک سقف ساختمانی مناسب کار چندان آسانی نیست. چراکه سقف ساختمان به دلیل نقش مهمی که در ظاهر ساختمان دارد و همچنین میزان امنیتی که برای آن فراهم می‌کند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و یکی از اجزای ساختمان می‌باشد که نقش کلیدی را ایفا می‌کند. از این‌رو بهتر است قبل از اینکه تصمیم بگیرید از چه متریالی در ساخت و اجرای سقف ساختمان خود استفاده کنید بهتر است نوع آن را تعیین کنید. در ادامه انواع سقف‌های ساختمانی را مورد بررسی قرار می‌دهیم تا با بررسی مزایا و معایت هرکدام بتوانید بهترین نوع سقف را از میان آن‌ها انتخاب کنید.

سقف ساختمان به صورت کلی در 6 گروه اصلی قرار می‌گیرد که شامل: سقف مسطح، سقف پروانه‌ای و کلاهکی، سقف منحنی و دندانه اره‌ای، سقف شیبدار، سقف گنبدی، هرمی و ترکیبی و سقف شیروانی نامتقارن می‌باشند. در ادامه به بررسی هر یک از این سقف‌های ساختمانی و ویژگی‌های هر کدام می‌پردازیم.

 • سقف مسطح

همانطور که می‌دانید بیشتر از سقف‌های مسطح در ساختمان‌های تجاری و همچنین ساختمان‌های صنعتی استفاده می‌شود. البته استفاده از این نوع سقف‌ها در ساختمان‌های مسکونی نیز مرسوم می‌باشد.

 • مزایای سقف مسطح

یکی از مزایای سقف مسطح این است که این نوع سقف ساختمانی، فضای وسیعی را بر روی پشت‌بام برای شما فراهم می‌کند که می‌توانید از آن فضا به عنوان تراس و حتی باغچه استفاده کنید. حتی با استفاده از فضایی که سقف مسطح در اختیار شما قرار می‌دهد می‌توانید وسایل سرمایشی مانند کولر را بر روی پشت‌بام قرار دهید تا در معرض دید نباشند و مسئله‌ای در دکوراسیون داخلی شما ایجاد نکنند.

یکی دیگر از مزایای سقف مسطح اجرای آسان است. البته جای تعجب ندارد چراکه در ساخت و اجرای سقف‌های مسطح از مصالح و متریال کمتری استفاده می‌شود از این‌رو نصب آن‌ آسان‌تر از سایر سقف‌های ساختمانی است.

 • معایب سقف‌ مسطح

همانطور که از نام این نوع از سقف‌های ساختمانی مشخص است، این نوع از سقف‌ها دارای سطحی یکنواخت و صاف هستند از این‌رو اگر برف سنگینی بر روی آن‌ها بنشیند دچار نشتی می‌شوند.

با این وجود که هزینه اجرای سقف مسطح کمتر از سایر سقف‌های ساختمانی می‌باشد اما پس از گذشت مدت زمانی هزینه تعمیر و نگهداری آن به دلیل نشتی زیاد می‌باشد. بنابراین به شما پیشنهاد می‌کنیم از سقف‌های مسطح تنها در مناطق گرم‌سیر و کم‌بارش استفاده کنید نه در مناطق پربارش.

در حال حاضر شرکت بام تایل یکی از مطرح‌ترین شرکت‌ها در زمینه  فروش و اجرا انواع متریال‌های سقف‌های ساختمانی با بهترین کیفیت است. برخی از چشم‌اندازهای این مجموعه شامل: تامین نیازهای مشتریان و پیشی گرفتن از نیازهای آن‌ها، ارائه و معرفی جدیدترین مدل‌ها و نوآوری‌ها در تولید، به‌کارگیری کارکنان ماهر، دستیابی به کیفیت برتر در ارائه محصول، به دست آوردن اطمینان و اعتماد مشتری، ارائه قیمت‌های منصفانه، همکاری شفاف و ماندگار با مشتریان با در نظر گرفتن اصل احترام، تعامل بر پایه توزیع منصفانه منافع در جهت سود طرفین و پایبندی بر اصول پذیرفته شده و عرف بازرگانی است.

Read more

فرایند خدمات در ویلا بام چگونه است ...!

فرايند خدمات و مشاوره و اجراي برنامه ها در ويلا بام به صورت زير مي باشد

تماس با ما

بررسي و پرسش سوال

مشاوره و جوابگويي

ارائه 3D پروژه

قرارداد همکاري

انجام پروژه

پروژه های در دست اجرا

ویلای چادگان
90%
مجموعه تفریحی نیاسر
100%
مجموعه ورزشی استقلال چالوس
100%
جایگاه سوخت و خدماتی شهید رضایی
95%
telegram element suporttelegram-VILABAM

ویلا بام با بیش از یک دهه فعالیت تخصصی در زمینه تولید سقف های شیب دار و ملزومات تخصصی ویلا با خدمات ذیل آماده همکاری با شما عزیزان می باشد

آمار بازدید سایت

بازدید امروز87
بازدید دیروز179
بازدید هفته644
بازدید ماه2121
بازدید کل120187

تماس با ما

 • کارخانه:شهرک صنعتی شمس آباد-بلوار نگارستان-خ دی-پ31
 • 02155449763
 • مدیرعامل: 09121717911
 • info@vilabam.ir
 • http://vilabam.ir