مناسب‌ترین مصالح ساختمانی جهت اجرای سقف شیبدار

اگر بخواهیم میزان محبوبیت هر یک از سقف‌های ساختمانی را در میان مردم مورد بررسی قرار دهیم، در حال حاضر محبوب‌ترین سقف ساختمانی، سقف شیبدار است. در ابتدا سقف‌های شیبدار با هدف استفاده در مناطقی که دارای آب و هوای خاص بودند طراحی و تولید می‌شدند به‌گونه‌ای که این نوع از سقف‌های ساختمانی بیشتر در مناطق پربارش و میزان رطوبت بالا مورد استفاده قرار می‌گرفتند مانند شمال کشور. اما از آن‌جایی که با پیشرفت صنعت ساختمان‌سازی طراحی و ساخت این نوع سقف ساختمانی نیز با پیشرفت چشم‌گیری روبه‌رو شد در حال حاضر سقف شیبدار از نظر استفاده در شرایط جوی مختلف، به دو دسته تقسیم می‌شود که شامل: سقف شیبدار گرم و سقف شیبدار سرد است. سقف شیبدار گرم دارای پنل‌های خورشیدی است از این‌رو نور خورشید را به خود جذب می‌کند و گرمای آن را به محیط داخل خانه انتقال می‌دهد و همچنین دارای عایق حرارتی و صدا است از این‌رو از وارد شدن صدای برخورد باران و یا تگرگ به داخل خانه جلوگیری می‌کند و همچنین موجب کاهش مصرف انرژی می‌شود. بنابراین از سقف‌های شیبدار گرم در مناطق سردسیر و پربارش استفاده می‌کنند. و از سقف شیبدار سرد در مناطق گرم‌سیر و کم بارش استفاده می‌کنند. درنتیجه امروزه از سقف شیبدار در هر نوع شرایط آب‌و‌هوایی استفاده می‌شود. سقف شیبدار نه‌تنها موجب زیبایی ساختمان و یا ویلای شما می‌شود بلکه تاثیر بسزایی در زمینه حفاظت از منزل شما را دارد. اما به شرطی که در آن از مواد و مصالح مناسب و باکیفیت استفاده شده باشد. در ادامه به معرفی مناسب‌ترین مصالح ساختمانی که جهت اجرای سقف شیبدار مورد استفاده قرار می‌گیرند می‌پردازیم.

سقف کامپوزیت یا آسفالتی

یکی از انواع سقف‌های شیبدار که بسیار رایج است، سقف کامپوزیت یا آسفالتی است. البته در حال حاضر بیشتر از این نوع سقف شیبدار در آمریکا استفاده می‌شود اما در کل دارای قیمت کمتری است و به راحتی نصب می‌شود. امروزه برخی از شرکت‌های تولیدکننده این نوع سقف شیبدار، آن را در انواع رنگ‌ها و همچنین مدل‌های مختلف طراحی و تولید می‌کنند.

تایل‌های سقف بتنی

همانطور که از نام این نوع سقف شیبدار پیداست، در طراحی و تولید آن از متریال بتن استفاده می‌شود. متریال بتن دارای مقاومت و استحکام بالایی است. اگر به سازه‌های بتنی نگاهی بیاندازید می‌بینید که هنوز همانطور مانند گذشته بدون هیچ‌گونه آسیب‌دیدگی مستحکم مانده است. درواقع تایل‌های سقف بتنی نیز به همین شکل هستند به‌گونه‌ای که از استحکام بالایی برخوردار می‌باشند.

در حال حاضر شرکت بام تایل یکی از مطرح‌ترین شرکت‌ها در زمینه  فروش و اجرا انواع مصالح ساختمانی مناسب جهت استفاده در سقف شیبدار  با بهترین و باکیفیت‌ترین متریال است. برخی از چشم‌اندازهای این مجموعه شامل: تامین نیازهای مشتریان و پیشی گرفتن از نیازهای آن‌ها، ارائه و معرفی جدیدترین مدل‌ها و نوآوری‌ها در تولید، به‌کارگیری کارکنان ماهر، دستیابی به کیفیت برتر در ارائه محصول، به دست آوردن اطمینان و اعتماد مشتری، ارائه قیمت‌های منصفانه، همکاری شفاف و ماندگار با مشتریان با در نظر گرفتن اصل احترام، تعامل بر پایه توزیع منصفانه منافع در جهت سود طرفین و پایبندی بر اصول پذیرفته شده و عرف بازرگانی است.

منتشرشده در مقالات
یکشنبه, 07 بهمن 1397 20:39

مزایای سقف شیبدار (بخش دوم)

(مزایای سقف شیبدار (بخش دوم 

همانطور که در بخش اول این مقاله اشاره کردیم، سقف‌های شیبدار به دلیل مزایای زیادی که دارند از محبوبیت بالایی در بین ساختمان‌سازان و مردم برخوردار می‌باشند. یکی از مهم‌ترین مزایای سقف‌های شیبدار که در مقاله قبلی به آن اشاره کردیم و آن را مورد بررسی قرار دادیم شامل: مقاومت بسیار بالای این نوع از سقف‌های ساختمانی است. در ادامه این مقاله نیز به بررسی سایر مزایای سقف‌های شیبدار می‌پردازیم.

جلوگیری از اتلاف انرژی

سقف‌های شیبدار از نظر استفاده در شرایط جوی دارای دو نوع کلی می‌باشند که شامل: سقف‌های شیبدار سرد و سقف‌های شیبدار گرم هستند. از سقف‌های شیبدار گرم در مناطق سردسیر و پربارش مانند شمال کشور استفاده می‌شود اما از سقف‌های شیبدار سرد در مناطق گرم‌سیر و کم‌بارش استفاده می‌شود. بنابراین با پیشرفتی که این نوع سقف‌های ساختمانی داشته‌اند برخلاف گذشته که تنها از سقف‌های شیبدار در مناطق پربارش استفاده می‌کردند امروزه از سقف‌های شیبدار هم در مناطق سردسیر و هم گرم‌سیر استفاده می‌کنند. سقف‌های شیبدار گرم که در مناطق سردسیر مورد استفاده قرار می‌گیرند دارای عایق حرارتی هستند، عملکردی که عایق حرارتی در این نوع از سقف‌های شیبدار دارد از خارج شدن هوای گرم داخل محیط خانه به خارج و همچنین از داخل شدن هوای سرد بیرون از محیط خانه به داخل آن جلوگیری می‌کند. بنابراین نقش بسزایی در جلوگیری از اتلاف انرژی دارد. اما سقف‌های شیبدار سرد برخلاف سقف‌های شیبدار گرم دارای عایق حرارتی نیستند چراکه از آن‌ها در مناطق سردسیر استفاده می‌شود.

ظاهری زیبا

باوجود اینکه مقاومت و استحکام یک سقف ساختمانی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و اومین معیاری است که باید مورد توجه قرار بگیرد اما ظاهر و طرح آن نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. چراکه ظاهر سقف باید به‌گونه‌ای باشد که زیبایی خاصی را به ساختمان و یا ویلا بدهد و درنمای ساختمان تاثیر شگرفی داشته باشد. از این‌رو سقف شیبدار بهترین گزینه است. سقف شیبدار براساس نوع متریالی که برای ساخت و اجرای آن مورد استفاده قرار می‌گیرد دارای انواع متعددی می‌باشد بنابراین هم از نظر مدل و طرح دارای تنوع بسیار بالایی می‌باشد هم از نظر رنگ. با انتخاب سقف شیبدار هیچ‌گونه محدودیتی در زمینه انتخاب طرح‌ مدل و رنگ آن نخواهید داشت و به راحتی می‌توانید متریال موردنظر خود را با هر رنگی که به آن علاقه دارید سفارش دهید. لازم است اشاره کنیم که برخی از انواع سقف‌های شیبدار هستند که ظاهر منحصربه‌فرد و ویژه‌ای به نمای ساختمان شما می‌دهند که یکی از آن‌ها، سقف شیبدار طرح سفال می‌باشد.

در حال حاضر شرکت بام تایل یکی از مطرح‌ترین شرکت‌ها در زمینه  فروش و اجرا انواع مصالح ساختمانی مناسب جهت استفاده در سقف شیبدار  با بهترین و باکیفیت‌ترین متریال است. برخی از چشم‌اندازهای این مجموعه شامل: تامین نیازهای مشتریان و پیشی گرفتن از نیازهای آن‌ها، ارائه و معرفی جدیدترین مدل‌ها و نوآوری‌ها در تولید، به‌کارگیری کارکنان ماهر، دستیابی به کیفیت برتر در ارائه محصول، به دست آوردن اطمینان و اعتماد مشتری، ارائه قیمت‌های منصفانه، همکاری شفاف و ماندگار با مشتریان با در نظر گرفتن اصل احترام، تعامل بر پایه توزیع منصفانه منافع در جهت سود طرفین و پایبندی بر اصول پذیرفته شده و عرف بازرگانی است.

منتشرشده در مقالات

سقفهای شیبدار و شیروانی چیست ؟ تحلیل جامع و کامل

یکی از ملزومات اصلی ویلا، سقف آن میباشد و باید استحکام بالایی داشته باشد و در کنار مقاومت سقف شیبدار، زیبایی آن را نیز باید در نظر گرفت که خود این زیبایی به ملک و ویلای شما ارزش و هویت بیشتری میدهد، و ساخت سقف یک ساختمان یا سقف ویلا بصورت شیبدار ، باعث میشود ک ساختمان یا ویلا در مقابل نفوذ آب در برف و باران بیمه شود.احتمالا  اگر شما هم در حوزه ساخت و ساز فعالیت کرده باشید و یا به این حوزه و معماری علاقمند باشید تا حدود زیادی به مباحث سقف شیبدار و علت استفاده از این نوع سقف آشنا هستید. سقف شیب دار عموما به سقفی اطلاق می شود که دارای شیبی به یک تا چند سمت می باشد. این شیب از 14 درجه تا 70 و یا بعضا 73 درجه و همچنین در برخی مناطق بین 35 تا 50 درجه متفاوت است.

 

طریقه اجرای سقف شیبدار

به این صورت می باشد که ابتدا بعد از ستون گذاری و بستن بالای ستونها بصورت فلزی یا بتنی، طبق نقشه و تیریدی ارایه شده اقدام به خرپاسازی با پروفیل فلزی به ابعاد 80×40 می نماییم و بعد از ساخت و نصب خرپاها، شروع به تیر ریزی روی تیرهای اصلی با فاصله 37سانتیمتر می نماییم  و بعد از تکمیل زیر سازی سقف شیبدار، و جوشکاری کامل تیرها شروع به نصب تایلهای بام تایل طرح سنگ ریزه ای یا طرح شینگل میکنیم و نصب تایلها نیز، با پیچ های مخصوص شرکت بام تایل ک بصورت رنگی تولید شده است صورت میگیرد. و بعد از نصب تایلها شروع به نصب تیزه های مخصوص بام تایل می کنیم و این طریقه کلی اجرای یک سقف شیبدار ایده آل است ، البته بعد از خرپاسازی سقف شیبدار میتوان به جای تیر ریزی با پروفیل فلزی، از چوب روسی چهار تراش 50×40 نیز استفاده کرد که فرق آن نسبت به تیر ریزی با پروفیل فلزی این است که در نصب تایلها، به جای پیچ رنگی بام تایل از میخ مخصوص استفاده میشود که این روش در کشورهای اروپایی متداول تر میباشد .

سقف شیبدار

احتمالا  اگر شما هم در حوزه ساخت و ساز فعالیت کرده باشید و یا به این حوزه و معماری علاقمند باشید تا حدود زیادی به مباحث سقف شیبدار و علت استفاده از این نوع سقف آشنا هستید. سقف شیب دار عموما به سقفی اطلاق می شود که دارای شیبی به یک تا چند سمت می باشد. این شیب از 14 درجه تا 70 و یا بعضا 73 درجه و همچنین در برخی مناطق بین 35 تا 50 درجه متفاوت است.

عوامل مختلفی برای تعیین نحوه ایجاد ساختار سقف شیبدار باید در نظر گرفته شود. منطقه ای که قرار است ساختمان در آن بنا شود، نوع آب و هوا، میزان بارش و ورزش باد، نور آفتاب و غیره از عوامل تعیین کننده در انتخاب سقف شیبدار هستند.

به همین دلیل سقف شیبدار دارای تنوع زیادی است. بصورت کلی در دسته بندی سقف های شیب دار تعاریف مختلفی به کار می رود. اما دو نوع سقف شیبدار گرم و سرد بیشترین کاربرد را در تعریف این نوع سقف ها در بین جامعه مهندسین به خود اختصاص داده است.

سقف شیبدار سرد:

سقف شیبدار سرد سقفی است که از عایق حرارتی در آن استفاده نمی شود.

سقف شیبدار گرم:

سقف شیبدار گرم سقفی است که به منظور حفظ انرژی از عایق های گرمایی یا حرارتی در آن ها استفاده می شود.

در معماری نوین تلاش بر این است که بیشتر از سقف های شیبدار دارای عایق حرارتی استفاده شود زیرا داشتن این خصوصیت باعث می شود تا بتوان به راحتی مصرف انرژی را کنترل کرد.

در دسته بندی دیگر سقف های شیبدار می توان به دو دسته کلی دیگر اشاره کرد که عبارتند از سقف شیبدار طرح قدیمی و سقف شیبدار نوین.

سقف شیبدار طرح قدیمی شامل ان دسته از سقف هایی است که با استفاده از آجر و یا سفال ساخته می شود. این نوع سقف ها به دلیل اینکه یکپارچگی ندارند و از مواد ساختمانی برای چسباندن آنها استفاده می شود معمولا به مرور زمان فرسوده می شوند و نیاز به بازسازی و تعمیرات سقف شیبدار پس از چند سال کاملا احساس می شود.

سقف شیبدار نوین اما بر خلاف نوع قبلی با استفاده از متد های نوین و مصالح و ساختار یکپارچه تولید می شود. این بافت و ساختار یکدست و یکپارچه سقف باعث می شود تا روزنه های سقف به خوبی پوشش داده شوند، سقف سبک تر شود و موضوعاتی مانند عایق های حرارتی و گرمایشی بیشتر رعایت شده و به تبع آن به میزان زیادی می توان در مصرف انرژی صرفه جویی کرد.

در طراحی سقف یکپارچه شیبدار جدید شرکت ویلا بام با استفاده از به روزترین تجهیزات و ماشین آلات اقدام به تولید انواع سقف ویلا شیبدار نموده است که با وزن بسیار سبک و مقاومت بسیار بالا و در طرح ها و رنگ های مختلف و حتی متناسب با الگوهای قدیمی و با همان حال و هوای سنتی باعث شده اند که ضمن ایجاد سقف های استاندارد ضد زلزله شیبدار برای ساختمان ، زیبایی و نمایی فوق العاده هم برای ساختمان به ارمغان آورده شود.

طراحی سقف شیبدار

در طراحی سقف شیبدار عوامل آب و هوایی و شرایط نطقه ای تاثیر زیادی دارند به شکلی که باعث شده اند در دسته بندی طراحی این سقف ها عموما دو نوع طراحی دیده شود که به طراحی مناطق گرم و طراحی مناطق سرد موسوم شده است.

طراحی سقف شیبدار در مناطق گرم باید به گونه ای در نظر گرفته شود که کمترین میزان جذب نور آفتاب را داشته باشد و بتواند نور خورشید را برگرداند. به همین دلیل در زمان اجرای سقف شیبدار در مناطق گرم باید از رنگ های خاص که عموما رنگ های روشن هستند استفاده شود.

طراحی سقف شیبدار در مناطق سرد اما کاملا بر عکس مورد فوق می باشد. در این شرایط باید اجرای سقف شیبدار به شکلی در نظر گرفته شود که بیشترین جذب نور خورشید را داشته باشد و همانند پنل های خورشیدی بتواند گرمای داخل خانه را حفظ کند به همین دلیل برخی از پیمانکاران سقف شیبدار مورد استفاده در مناطق سرد را به سقف های پنل خورشیدی نیز می شناسند.

انواع سقف شیبدار

سقف شیب دار تنوع زیادی دارد، برخی از تولید کنندگان حتی تعاریف خاص خود را بر روی محصولاتشان گذاشته اند و همین موضوع طبقه بندی و دسته بندی انواع سقف شیبدار را با چالشی جدید مواجه کرده است.

اما بصورت کلی سقف شیبدار به چند دسته اصلی تقسیم می شوند که عبارتند از:

 • سقف شیبدار یک بر یا تک ضلعی

 • سقف شیبدار چهار ضلعی یا چهار بر

 • سقف شیبدار چند ضلعی و یا چند بر

 • سقف شیبدار یک ضلعی

سقف شیبدار یک بر یا تک ضلعی نوعی سقف یکدست و با زاویه شیب حدود 45 درجه به یک سمت می باشد و به همین دلیل چون تنها یک سمت دارد و یا یک ضلع دارد به این نام خوانده می شود. سقف شیب دار یک بار کاربرد های خاص دارد. معمولا برای سقف خانه ها استفاده نمی شود مگر اینکه سمتی از خانه به دلایلی اجرای شیب را مقدور نسازد.

عموما سقف شیب دار تک ضلعی را برای اجرای سققف تراس، آلونک ها و یا سقف اتاقک های چسبیده به ساخت و حتی گاها برای اجرای سقف شیروانی استفاده می کنند. هر چند برخی از طراحان به منظور طراحی های خاص و مدرن از سقف شیبدار یک بر در طرح های خود اخیرا زیاد استفاده می کنند.

سقف شیبدار یک بر را عموما با پوشش های سقف شینگل، رایکا طرح مدرن و یا رایکا طرح کلاسیک می توان به شکل خیره کننده ای جلوه داد. البته اجرای سقف شیبدار سفال و یا طرح موزاییکی هم در اجرای سقف شیبدار یک بر ایده جالبی است و در برخی از روش ها مانند روش سنتی می تواند ایده آل باشد.

از بزرگترین مزیت های سقف شیب دار یک ضلعی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سهولت و سرعت بالای نصب سقف شیبدار تک ضلعی
 • در مناطق دارای بارندگی زیاد بسیار ایده آل است
 • می توان با استفاده از کمترین مصالح کار اجرای سقف را انجام داد
 • عدم تمرکز برف و آلاینده هایی مانند برگ و خاک بر روی سقف
 • سبک بودن
 • تنوع زیاد در طرح ها و مدل های مختلف سقف شیبدار

اما با این حال یک عیب اساسی در سقف شیبدار یک بر این است که در صورت عدم رعایت مناسب شیب بندی و اجرای سقف شیبدار با شیب زیاد می تواند باعث کوتاه شدن سقف شود.

 • سقف شیبدار چهار ضلعی

این نوع سقف چهار ضلع دارد ، دو ضلع آن دارای شیب تقریبی دو برابر دو ضلع دیگر هستند که با ترکیب با دو ضلع دیگر یک شیب ملایم سقف را ایجاد می کنند. سقف شیبدار چهار ضلعی یا چهار بر به نام سقف شیبدار فرانسوی شناخته می شود و به نظر می رسد دلیل اصلی آن ابداع این روش در ساختمان های فرانسه برای اولین بار بوده است.

برای اجرای سقف شیبدار چهار بر می توان از ورق های رایکا طرح سنگ ریزه ای، رایکا طرح مدرن، رایکا شینگل، و یا حتی رایکا طرح کلاسیک و یا دکرا و آندولین استفاده کرد.

از مزایای اصلی اجرای سقف شیبدار چهار بر می توان به مواردی چون زیر اشاره کرد:

 • اجرای سقف چهار ضلعی شیبدار یک فضای بسیار مناسب در ساختمان فراهم می کند و دست معمار و صاحب خانه را برای داشتن سقف بلند، و یا تعبیه اتاق زیر شیروانی به خوبی باز نگه می دارد. داشتن فضای زیاد و سقف بلند در خانه ویلایی یک مزیت بزرگ محسوب می شود و به راحتی می توان از تنوع طرح ها و ایده ها برای زیباتر شدن خانه و یا ویلا استفاده کرد.
 • امکان استفاده از طیف وسیعی از انواع ورق ها بسته به سلیقه طراح و صاحب خانه
 • امکان شیب بندی سقف در حالت ملایم تر و یا تند تر
 • امکان تعبیه و اجرای سقف زیر شیروانی در ساختمان

از معایب اجرای سقف شیب دار چهار ضلعی هم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امکان تجمع برگ و خاک و یا برف بر روی شیب ملایم تر سقف و احتمال آسیب دیدن در صورت کم توجهی
 • هزینه بالا در اجرای سقف چهار بر به نسبت سایر سقف ها
 • نیاز به استفاده از مصلاح و امکانات بیشتر برای اجرا
 • مدت زمان بیشتر برای اجرای سقف شیب دار چهار ضلعی

نکته: در اجرای سقف شیب دار چهار بر بهتر است به منظور کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری از فلزاتی مانند مس و یا روی در اجرای شیب بندی استفاده شود.

از ورق های مختلفی می توان در اجرای این سقف استفاده کرد اما استفاده از طرح لوزی با به کار گرفتن ورق های شینگل طرح مدرن و یا شینگل سنگی و چوبی می تواند نمایی خیره کننده به همراه داشته باشد.

 • سقف شیبدار چند ضلعی

یکی از محبوب ترین و در عین حال دقیق ترین انواع اجرای سقف ویلا ، اجرای سقف شیبدار چند بر و یا چند ضلعی می باشد.  این نوع سقف با توجه به اینکه از همه سمت کشیده شده و دارای طول و شیب یکسان در همه جهت ها است می تواند ساختاری یکپارچه تر و منسجم تر ایجاد کند و در ضمن نمای ساختمان نیز فوق العاده خواهد شد.

برای اجرای سقف شیب دار چند ضلعی می توان از ورق های متنوعی استفاده کرد. ورق رایکا طرح شینگل در انواع مدل ها، ورق های طرح سفال، ورق های رایکا طرح مدرن و ورق های رایکا طرح کلاسیک و بعضا حتی استفاده از ورق های تلفیقی در اجرای سقف با به کار گرفتن سقف سفالی و یا سقف مدولین و دکرا خلاقیت و هنرنمایی شما و سلیقه بالای شما را نشان خواهد داد. هر چند در اجرای طرح های تلفیقی باید نهایت دقت را انجام داد تا تلفیق رنگ ها مناسب باشند.

اجرای سقف شیبدار چند بر مزایای بسیار زیادی دارد. برخی از این مزایای عبارتند از:

 • داشتن مقاومت بسیار بالا به نسبت سایر سقف ها و سقف شیروانی
 • داشتن طول عمر و کیفیت و دوام بالاتر
 • به راحتی در همه مناطق می توان هم بصورت سقف گرم و هم بصورت سقف سرد این طرح را اجرا کرد. حتی در مناطق با بارندگی های شدید و در معرض باد می توان با ایجاد سقف چند بر مقاومت ساختمان را بالاتر برد.
 • امکان تجمع آلاینده ها و برف و غیره بر روی بام و در هیچ یک از جهت ها نیست
 • ساختمان را می توان با سقف بلند و یا حتی بسیار بلند طراحی کرد و در ساختمان انواع سقف زیر شیروانی و پنجره و تراس های کلاسیک را طراحی کرد.
 • اجرای سقف شیبدار چند جهته یا چند ضلعی باعث ایجاد تهیوه بسیار خوب در ساختمان می شود.
اما با این وجود در نظر گرفتن و انتخاب سقف شیبدار چند ضلعی معایبی هم دارد که نمی توان نادیده گرفت . این معایبت عبارتند از:
 • پیچیده بودن اجرای طرح سقف شیبدار چند ضلعی و نیاز به تخصص در اجرا
 • نیاز به استفاده از مصالح زیاد برای اجرا
 • امکان نشتی و عدم آب بندی مناسب در صورت عدم رعایت استاندارد های اجرای سقف شیبدار
 • نیاز به محاسبه و زمان اجرای بالا

دلایل اجرای سقف شیبدار

شاید در گذشته نه چندان دور استفاده از سقف شیبدار تنها در ساختمان های شمال کشور و یا مناطق بارانی مرسوم بود. اما محققین و متخصصین حوزه معماری امروزه بر این باور هستند که می توان حتی در مناطق شهری هم از سقف شیب دار به خوبی استفاده کرد.

استفاده از سقف شیبدار برای ساختمان سازی مزایای کلی زیادی دارد که برخی از آنها عبارتند از:

 • جذابیت و ایجاد نمایی متفاوت و فوق العاده برای ساختمان
 • هزینه اجرای بسیار مناسب تر نسبت به سقف های تیرچه بلوک و آجری
 • سرعت اجرای بسیار بالاتر
 • سبک تر بودن سقف و ایمنی بیشتر
 • ضد زلزله بودن
 • امکان ایجاد طرح ها و مدل های مختلف
 • هزینه تعمیر و نگهداری بسیار مناسب
 • طول عمر بالا
 • امکان ایجاد ارتفاع بالا در ساختمان و اجرای طبقات مختلف در داخل ساخت
 • امکان آب بندی بسیار دقیق و مطمئن
 • مقاومت بالا در برابر نور خورشید، باد و باران و انواع آلاینده های زیست محیطی
 • و ...

شرکت ویلا بام از شرکت های پیشرو در تولید و عرضه انواع سقف های شیبدار در ایران می باشد. این شرکت با استفاده از مدرن ترین دستگاه ها و تجهیزات تولیدی و با تکیه بر دانش و تخصص جوانان ایرانی و دانش بومی توانسته نه تنها در ایران بلکه در بسیاری از کشورهای منطقه بازار فروش مناسبی برای خود به دلیل کیفیت بالا وتعهد بالا به مشتریان فراهم نماید.

شرکت ویلا بام  ارائه دهنده انواع طرح های سقف شیبدار شینگل، دکرا،  تایل سقفی، تایل کلاسیک  سقفی، تایل گالوانیزه، تایل سفالی، انواع پوشش سقف آندولین و آندو ویلا، انواع پوشش طرح سنگ ریزه ای ، طرح کلاسیک و طرح مدرن و بسیاری دیگر از طرح های نوین و سنتی در ایران می باشد.

ضمن اینکه شرکت ویلا بام با استفاده از کادری مجرب و متخصص اجرای انواع سقف شیبدار در کلیه مناطق کشور را عهده دار می شود. این شرکت به منظور اطمینان مشتریان ضمن تامین مواد و انواع پوشش های سقف شیبدار متناسب با خواست و سلیقه مشتری و همچنین بر اساس کارشناسی های تخصصی مورد نیاز بهترین مدل ها و طرح های اجرای سقف شیبدار را برای مشتریان متعهد می شود.

برای این منظور ، در راستای اجرای دقیق سقف شیب دار مهندسین ما اقدامات زیر را متعهد می شوند:

 • انجام زیر سازی استاندارد سقف شیبدار:

برای اجرای سقف شیبدار داشتن یک زیر سازی بسیار دقیق و اصولی از اهمیت زیادی برخوردار است. برای اجرای سقف شیبدار باید زیر سازی آن به نحوی باشد که ورق به راحتی در مکان مورد نظر خود و در جهت صحیح بتواند سوار شود و یا به اصطلاح بنشیند. از مواد مختلفی برای زیر سازی استفاده می شود ولی در نهایت استفاده از چروفیل ها به منظور انجام جوشکاری ها و مقاوم سازی سقف شیبدار در مکان های درست اهمیت زیادی دارد.

 • اجرای پوشش زیر سازی

پوشش زیر سازی سقف شیبدار برای تامین عایق های حرارتی و یا عایق گرمایشی و عدم نفوذ آب باران و گرمای و سرمای بیرون به داخل می باشد. برای این کار بسته به شرایط آب و هوایی و نوع ورق انتخاب شده باید متخصص اجرای سقف شیبدار با استفاده از موادی مانند پشم و شیشه، پشم سنگ، ساندویچ پنل ها، پوب های OBS و ... کار پوشش سقف را با دقت و بصورت یکدست و یکپارچه انجام دهد. اهمیت اجرای صحیح پوشش زیر سازی در زمان استفاده از ویلا و یا ساختمان مشخص می شود.

 • اجرای پوشش سقف یا پوشش رویی ( پوشش نهایی)

ورق های سقف شیبدار انتخابی صاحب خانه و یا معمار همان پوشش نهایی را تشکیل می دهند. این ورق ها همانگونه که توضیح داده شد طرح ها و رنگ های متنوعی دارند و اصل نمای سقف شیبدار بسته به انتخاب این ورق ها خواهد  بود. انواع ورق های شینگل و ورق های طرح سنگ ریزه ای شرکت ویلا بام از نظر کیفیت و ضمانت اجرایی و طول عمر می توانند بهترین انتخاب باشند.

در نظر داشته باشید که هر چه کیفیت ورق سقف شیبدار بالاتر باشد هزینه خرید ورق سقف شیبدار هم افزایش خواهد یافت. اما توجه به این نکته که انتخاب یک ورق مناسب و با کیفیت می تواند برای یک عمر خیال شما را آسوده کند و هزینه تعمیر و نگهداری سقف شیبدار شما را به شکل بسیار قابل توجهی کم کند شما را به این نتیجه خواهد رساند که به صورت کلی هزینه تمام شده شما برای خرید ورق های پوشش سقف شیبدار با کیفیت بسیار کمتر خواهد بود.

در این مقاله تمامی توضیحات لازم برای سقف شیبدار ارائه شد. در مقالات بعدی به انواع ورق های شیب دار و توضیح هر یک از این ورق ها خواهیم پرداخت.


سقفهای شیبدار ویلا بام

شرکت ویلا بام مفتخر به همراهی تعداد زیادی از مشتریان خود از جای جای ایران اسلامی عزیز و همچنین بسیاری از مشتریان خارجی می باشد و تعهدات و تخصص بالای ما در اجرا سقف شیبدار و ضمانت اجرای سقف شیبدار بر کسی پوشیده نبوده و قابل بررسی می باشد.

شما ه مبرای چیوستن به خانواده بزرگ ویلا بام و خرید بهترین ورق های سقف شیب دار و اجرای با ضمانت هر نوع سقف شیبدار و یا در صورت نیاز به مشاوره تخصصی رایگان همین امروز با کارشناسان ما تماس بگیرید.

منتشرشده در مقالات

ویلا بام با بیش از یک دهه فعالیت تخصصی در زمینه تولید سقف های شیب دار و ملزومات تخصصی ویلا با خدمات ذیل آماده همکاری با شما عزیزان می باشد

آمار بازدید سایت

بازدید امروز28
بازدید دیروز32
بازدید هفته211
بازدید ماه173
بازدید کل22430

تماس با ما