مناسب‌ترین مصالح ساختمانی جهت اجرای سقف شیبدار

مناسب‌ترین مصالح ساختمانی جهت اجرای سقف شیبدار

اگر بخواهیم میزان محبوبیت هر یک از سقف‌های ساختمانی را در میان مردم مورد بررسی قرار دهیم، در حال حاضر محبوب‌ترین سقف ساختمانی، سقف شیبدار است. در ابتدا سقف‌های شیبدار با هدف استفاده در مناطقی که دارای آب و هوای خاص بودند طراحی و تولید می‌شدند به‌گونه‌ای که این نوع از سقف‌های ساختمانی بیشتر در مناطق پربارش و میزان رطوبت بالا مورد استفاده قرار می‌گرفتند مانند شمال کشور. اما از آن‌جایی که با پیشرفت صنعت ساختمان‌سازی طراحی و ساخت این نوع سقف ساختمانی نیز با پیشرفت چشم‌گیری روبه‌رو شد در حال حاضر سقف شیبدار از نظر استفاده در شرایط جوی مختلف، به دو دسته تقسیم می‌شود که شامل: سقف شیبدار گرم و سقف شیبدار سرد است. سقف شیبدار گرم دارای پنل‌های خورشیدی است از این‌رو نور خورشید را به خود جذب می‌کند و گرمای آن را به محیط داخل خانه انتقال می‌دهد و همچنین دارای عایق حرارتی و صدا است از این‌رو از وارد شدن صدای برخورد باران و یا تگرگ به داخل خانه جلوگیری می‌کند و همچنین موجب کاهش مصرف انرژی می‌شود. بنابراین از سقف‌های شیبدار گرم در مناطق سردسیر و پربارش استفاده می‌کنند. و از سقف شیبدار سرد در مناطق گرم‌سیر و کم بارش استفاده می‌کنند. درنتیجه امروزه از سقف شیبدار در هر نوع شرایط آب‌و‌هوایی استفاده می‌شود. سقف شیبدار نه‌تنها موجب زیبایی ساختمان و یا ویلای شما می‌شود بلکه تاثیر بسزایی در زمینه حفاظت از منزل شما را دارد. اما به شرطی که در آن از مواد و مصالح مناسب و باکیفیت استفاده شده باشد. در ادامه به معرفی مناسب‌ترین مصالح ساختمانی که جهت اجرای سقف شیبدار مورد استفاده قرار می‌گیرند می‌پردازیم.

سقف کامپوزیت یا آسفالتی

یکی از انواع سقف‌های شیبدار که بسیار رایج است، سقف کامپوزیت یا آسفالتی است. البته در حال حاضر بیشتر از این نوع سقف شیبدار در آمریکا استفاده می‌شود اما در کل دارای قیمت کمتری است و به راحتی نصب می‌شود. امروزه برخی از شرکت‌های تولیدکننده این نوع سقف شیبدار، آن را در انواع رنگ‌ها و همچنین مدل‌های مختلف طراحی و تولید می‌کنند.

تایل‌های سقف بتنی

همانطور که از نام این نوع سقف شیبدار پیداست، در طراحی و تولید آن از متریال بتن استفاده می‌شود. متریال بتن دارای مقاومت و استحکام بالایی است. اگر به سازه‌های بتنی نگاهی بیاندازید می‌بینید که هنوز همانطور مانند گذشته بدون هیچ‌گونه آسیب‌دیدگی مستحکم مانده است. درواقع تایل‌های سقف بتنی نیز به همین شکل هستند به‌گونه‌ای که از استحکام بالایی برخوردار می‌باشند.

در حال حاضر شرکت بام تایل یکی از مطرح‌ترین شرکت‌ها در زمینه  فروش و اجرا انواع مصالح ساختمانی مناسب جهت استفاده در سقف شیبدار  با بهترین و باکیفیت‌ترین متریال است. برخی از چشم‌اندازهای این مجموعه شامل: تامین نیازهای مشتریان و پیشی گرفتن از نیازهای آن‌ها، ارائه و معرفی جدیدترین مدل‌ها و نوآوری‌ها در تولید، به‌کارگیری کارکنان ماهر، دستیابی به کیفیت برتر در ارائه محصول، به دست آوردن اطمینان و اعتماد مشتری، ارائه قیمت‌های منصفانه، همکاری شفاف و ماندگار با مشتریان با در نظر گرفتن اصل احترام، تعامل بر پایه توزیع منصفانه منافع در جهت سود طرفین و پایبندی بر اصول پذیرفته شده و عرف بازرگانی است.

Read more

مزایای سقف شیبدار (بخش دوم)

(مزایای سقف شیبدار (بخش دوم 

همانطور که در بخش اول این مقاله اشاره کردیم، سقف‌های شیبدار به دلیل مزایای زیادی که دارند از محبوبیت بالایی در بین ساختمان‌سازان و مردم برخوردار می‌باشند. یکی از مهم‌ترین مزایای سقف‌های شیبدار که در مقاله قبلی به آن اشاره کردیم و آن را مورد بررسی قرار دادیم شامل: مقاومت بسیار بالای این نوع از سقف‌های ساختمانی است. در ادامه این مقاله نیز به بررسی سایر مزایای سقف‌های شیبدار می‌پردازیم.

جلوگیری از اتلاف انرژی

سقف‌های شیبدار از نظر استفاده در شرایط جوی دارای دو نوع کلی می‌باشند که شامل: سقف‌های شیبدار سرد و سقف‌های شیبدار گرم هستند. از سقف‌های شیبدار گرم در مناطق سردسیر و پربارش مانند شمال کشور استفاده می‌شود اما از سقف‌های شیبدار سرد در مناطق گرم‌سیر و کم‌بارش استفاده می‌شود. بنابراین با پیشرفتی که این نوع سقف‌های ساختمانی داشته‌اند برخلاف گذشته که تنها از سقف‌های شیبدار در مناطق پربارش استفاده می‌کردند امروزه از سقف‌های شیبدار هم در مناطق سردسیر و هم گرم‌سیر استفاده می‌کنند. سقف‌های شیبدار گرم که در مناطق سردسیر مورد استفاده قرار می‌گیرند دارای عایق حرارتی هستند، عملکردی که عایق حرارتی در این نوع از سقف‌های شیبدار دارد از خارج شدن هوای گرم داخل محیط خانه به خارج و همچنین از داخل شدن هوای سرد بیرون از محیط خانه به داخل آن جلوگیری می‌کند. بنابراین نقش بسزایی در جلوگیری از اتلاف انرژی دارد. اما سقف‌های شیبدار سرد برخلاف سقف‌های شیبدار گرم دارای عایق حرارتی نیستند چراکه از آن‌ها در مناطق سردسیر استفاده می‌شود.

ظاهری زیبا

باوجود اینکه مقاومت و استحکام یک سقف ساختمانی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و اومین معیاری است که باید مورد توجه قرار بگیرد اما ظاهر و طرح آن نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. چراکه ظاهر سقف باید به‌گونه‌ای باشد که زیبایی خاصی را به ساختمان و یا ویلا بدهد و درنمای ساختمان تاثیر شگرفی داشته باشد. از این‌رو سقف شیبدار بهترین گزینه است. سقف شیبدار براساس نوع متریالی که برای ساخت و اجرای آن مورد استفاده قرار می‌گیرد دارای انواع متعددی می‌باشد بنابراین هم از نظر مدل و طرح دارای تنوع بسیار بالایی می‌باشد هم از نظر رنگ. با انتخاب سقف شیبدار هیچ‌گونه محدودیتی در زمینه انتخاب طرح‌ مدل و رنگ آن نخواهید داشت و به راحتی می‌توانید متریال موردنظر خود را با هر رنگی که به آن علاقه دارید سفارش دهید. لازم است اشاره کنیم که برخی از انواع سقف‌های شیبدار هستند که ظاهر منحصربه‌فرد و ویژه‌ای به نمای ساختمان شما می‌دهند که یکی از آن‌ها، سقف شیبدار طرح سفال می‌باشد.

در حال حاضر شرکت بام تایل یکی از مطرح‌ترین شرکت‌ها در زمینه  فروش و اجرا انواع مصالح ساختمانی مناسب جهت استفاده در سقف شیبدار  با بهترین و باکیفیت‌ترین متریال است. برخی از چشم‌اندازهای این مجموعه شامل: تامین نیازهای مشتریان و پیشی گرفتن از نیازهای آن‌ها، ارائه و معرفی جدیدترین مدل‌ها و نوآوری‌ها در تولید، به‌کارگیری کارکنان ماهر، دستیابی به کیفیت برتر در ارائه محصول، به دست آوردن اطمینان و اعتماد مشتری، ارائه قیمت‌های منصفانه، همکاری شفاف و ماندگار با مشتریان با در نظر گرفتن اصل احترام، تعامل بر پایه توزیع منصفانه منافع در جهت سود طرفین و پایبندی بر اصول پذیرفته شده و عرف بازرگانی است.

Read more

سقفهای شیبدار

سقفهای شیبدار

یکی از ملزومات اصلی ساختمان، سقف آن میباشد و باید استحکام بالایی داشته باشد و در کنار مقاومت سقف شیبدار، زیبایی آن را نیز باید در نظر گرفت که خود این زیبایی به ملک و ویلای شما ارزش و هویت بیشتری میدهد، و ساخت سقف یک ساختمان یا ویلا بصورت شیبدار ، باعث میشود ک ساختمان یا ویلا در مقابل نفوذ آب در برف و باران بیمه شود

 

طریقه اجرای سقف شیبدار

به این صورت می باشد که ابتدا بعد از ستون گذاری و بستن بالای ستونها بصورت فلزی یا بتنی، طبق نقشه و تیریدی ارایه شده اقدام به خرپاسازی با پروفیل فلزی به ابعاد 80×40 می نماییم و بعد از ساخت و نصب خرپاها، شروع به تیر ریزی روی تیرهای اصلی با فاصله 37سانتیمتر می نماییم  و بعد از تکمیل زیر سازی سقف شیبدار، و جوشکاری کامل تیرها شروع به نصب تایلهای بام تایل طرح سنگ ریزه ای یا طرح شینگل میکنیم و نصب تایلها نیز، با پیچ های مخصوص شرکت بام تایل ک بصورت رنگی تولید شده است صورت میگیرد. و بعد از نصب تایلها شروع به نصب تیزه های مخصوص بام تایل می کنیم و این طریقه کلی اجرای یک سقف شیبدار ایده آل است ، البته بعد از خرپاسازی سقف شیبدار میتوان به جای تیر ریزی با پروفیل فلزی، از چوب روسی چهار تراش 50×40 نیز استفاده کرد که فرق آن نسبت به تیر ریزی با پروفیل فلزی این است که در نصب تایلها، به جای پیچ رنگی بام تایل از میخ مخصوص استفاده میشود که این روش در کشورهای اروپایی متداول تر میباشد .

Read more

فرایند خدمات در ویلا بام چگونه است ...!

فرايند خدمات و مشاوره و اجراي برنامه ها در ويلا بام به صورت زير مي باشد

تماس با ما

بررسي و پرسش سوال

مشاوره و جوابگويي

ارائه 3D پروژه

قرارداد همکاري

انجام پروژه

پروژه های در دست اجرا

ویلای چادگان
90%
مجموعه تفریحی نیاسر
100%
مجموعه ورزشی استقلال چالوس
100%
جایگاه سوخت و خدماتی شهید رضایی
95%
telegram element suporttelegram-VILABAM

ویلا بام با بیش از یک دهه فعالیت تخصصی در زمینه تولید سقف های شیب دار و ملزومات تخصصی ویلا با خدمات ذیل آماده همکاری با شما عزیزان می باشد

آمار بازدید سایت

بازدید امروز127
بازدید دیروز109
بازدید هفته464
بازدید ماه2766
بازدید کل105876

تماس با ما

  • کارخانه:شهرک صنعتی شمس آباد-بلوار نگارستان-خ دی-پ31
  • 02155449763
  • مدیرعامل: 09121717911
  • info@vilabam.ir
  • http://vilabam.ir