مناسب‌ترین پوشش سقف ساختمان (بخش پنجم)

در چهارمین بخش از این مقاله به انواع سقف‌های شیبدار اشاره کردیم و دو نوع از آن‌ها شامل: سقف شیبدار چوبی و سنگی را مورد بررسی قرار دادیم در ادامه این مقاله نیز به بررسی سایر متریال‌های مورد استفاده در سقف شیبدار اشاره خواهیم کرد.

  • سقف شیبدار شینگل

یکی از انواع سقف‌های شیبدار که در دنیا طرفداران زیادی دارد و در کشور خودمان نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد، سقف شیبدار شینگل است چراکه دارای تنوع بسیار بالایی در طرح و مدل است. یکی دیگر از دلایلی که موجب شده است تا از این نوع سقف شیبدار استفاده گسترده‌ای بشود، هزینه مقرون‌به‌صرفه آن است. حتی نصب آن خیلی آسان و سریع صورت می‌گیرد. سقف شیبدار شینگل در برابر تمامی شرایط جوی از مقاومت بالایی برخوردار می‌باشد و دارای طول عمر بیشتری نسبت به سایر سقف‌های شیبدار است.

  • سقف شیبدار تایل

منظور از سقف شیبدار تایلی، استفاده از متریال سفال است. متریال سفال در کنار زیبایی چشم‌نوازی که به نمای ساختمان می‌دهد دارای معایب زیادی می‌باشد برای مثال دارای وزن زیادی است از این‌رو نصب آن کار دشواری است و به نیروهای متخصص نیاز دارد، از طرفی درصورت وارد شدن ضربه به آن دچار شکستگی می‌شود و همچنین شرایطی را برای رشد باکتری‌ها و قارچ‌ها فراهم می‌کند که آن‌ها باعث پوسیده شدن این سقف می‌شوند. بنابراین با وجود تمامی معایبی که تایل سفالی دارد، به‌جای آن از تایل طرح سفال استفاده می‌کنند که از دور مشابه سفال واقعی است اما در اصل طرح سفال است اما هیچ یک از معایب ورق‌های سفالی واقعی را ندارد به‌گونه‌ای که وزن آن سبک است  و به هیچ‌وجه هم دچار شکستگی نمی‌شود.

  • سقف شیبدار فلری

در سقف شیبدار فلزی از ورق‌های آلومینیوم، روی و استیل استفاده می‌شود. این نوع متریال دارای مزیت‌های زیادی می‌باشد برای مثال از وزن بسیار سبکی بهره‌مند است از این‌رو نصب آن نیز با سرعت بالا و به راحتی انجام می‌گیرد. اما یکی از معایبی که این نوع از سقف‌های شیبدار دارند این است که در برابر تابش آفتاب به صورت طولانی مدت دچار تغییر شکل می‌شوند.

  • سقف شیبدار ترکیبی

و اما آخرین نوع از سقف‌های شیبدار، سقف‌های شیبدار ترکیبی هستند درواقع به سایر متریال‌هایی که از این 5 دسته‌ای که در این مقاله و مقالات قبلی به آن‌ها اشاره کردیم خارج هستند مانند متریال‌های پلاستیکی، پلیمری، لاستیکی و ... سقف‌های شیبدار ترکیبی می‌گویند. اما بهترین ویژگی که این نوع سقف‌های شیبدار دارند نیز وزن سبک آن‌هاست.

در حال حاضر شرکت ویلا بام یکی از مطرح‌ترین شرکت‌ها در زمینه  فروش و اجرا انواع متریال‌های سقف‌های ساختمانی با بهترین کیفیت است. برخی از چشم‌اندازهای این مجموعه شامل: تامین نیازهای مشتریان و پیشی گرفتن از نیازهای آن‌ها، ارائه و معرفی جدیدترین مدل‌ها و نوآوری‌ها در تولید، به‌کارگیری کارکنان ماهر، دستیابی به کیفیت برتر در ارائه محصول، به دست آوردن اطمینان و اعتماد مشتری، ارائه قیمت‌های منصفانه، همکاری شفاف و ماندگار با مشتریان با در نظر گرفتن اصل احترام، تعامل بر پایه توزیع منصفانه منافع در جهت سود طرفین و پایبندی بر اصول پذیرفته شده و عرف بازرگانی است.

منتشرشده در مقالات

ویلا بام با بیش از یک دهه فعالیت تخصصی در زمینه تولید سقف های شیب دار و ملزومات تخصصی ویلا با خدمات ذیل آماده همکاری با شما عزیزان می باشد

آمار بازدید سایت

بازدید امروز28
بازدید دیروز32
بازدید هفته211
بازدید ماه173
بازدید کل22430

تماس با ما