مناسب‌ترین مصالح ساختمانی جهت اجرای سقف شیبدار

اگر بخواهیم میزان محبوبیت هر یک از سقف‌های ساختمانی را در میان مردم مورد بررسی قرار دهیم، در حال حاضر محبوب‌ترین سقف ساختمانی، سقف شیبدار است. در ابتدا سقف‌های شیبدار با هدف استفاده در مناطقی که دارای آب و هوای خاص بودند طراحی و تولید می‌شدند به‌گونه‌ای که این نوع از سقف‌های ساختمانی بیشتر در مناطق پربارش و میزان رطوبت بالا مورد استفاده قرار می‌گرفتند مانند شمال کشور. اما از آن‌جایی که با پیشرفت صنعت ساختمان‌سازی طراحی و ساخت این نوع سقف ساختمانی نیز با پیشرفت چشم‌گیری روبه‌رو شد در حال حاضر سقف شیبدار از نظر استفاده در شرایط جوی مختلف، به دو دسته تقسیم می‌شود که شامل: سقف شیبدار گرم و سقف شیبدار سرد است. سقف شیبدار گرم دارای پنل‌های خورشیدی است از این‌رو نور خورشید را به خود جذب می‌کند و گرمای آن را به محیط داخل خانه انتقال می‌دهد و همچنین دارای عایق حرارتی و صدا است از این‌رو از وارد شدن صدای برخورد باران و یا تگرگ به داخل خانه جلوگیری می‌کند و همچنین موجب کاهش مصرف انرژی می‌شود. بنابراین از سقف‌های شیبدار گرم در مناطق سردسیر و پربارش استفاده می‌کنند. و از سقف شیبدار سرد در مناطق گرم‌سیر و کم بارش استفاده می‌کنند. درنتیجه امروزه از سقف شیبدار در هر نوع شرایط آب‌و‌هوایی استفاده می‌شود. سقف شیبدار نه‌تنها موجب زیبایی ساختمان و یا ویلای شما می‌شود بلکه تاثیر بسزایی در زمینه حفاظت از منزل شما را دارد. اما به شرطی که در آن از مواد و مصالح مناسب و باکیفیت استفاده شده باشد. در ادامه به معرفی مناسب‌ترین مصالح ساختمانی که جهت اجرای سقف شیبدار مورد استفاده قرار می‌گیرند می‌پردازیم.

سقف کامپوزیت یا آسفالتی

یکی از انواع سقف‌های شیبدار که بسیار رایج است، سقف کامپوزیت یا آسفالتی است. البته در حال حاضر بیشتر از این نوع سقف شیبدار در آمریکا استفاده می‌شود اما در کل دارای قیمت کمتری است و به راحتی نصب می‌شود. امروزه برخی از شرکت‌های تولیدکننده این نوع سقف شیبدار، آن را در انواع رنگ‌ها و همچنین مدل‌های مختلف طراحی و تولید می‌کنند.

تایل‌های سقف بتنی

همانطور که از نام این نوع سقف شیبدار پیداست، در طراحی و تولید آن از متریال بتن استفاده می‌شود. متریال بتن دارای مقاومت و استحکام بالایی است. اگر به سازه‌های بتنی نگاهی بیاندازید می‌بینید که هنوز همانطور مانند گذشته بدون هیچ‌گونه آسیب‌دیدگی مستحکم مانده است. درواقع تایل‌های سقف بتنی نیز به همین شکل هستند به‌گونه‌ای که از استحکام بالایی برخوردار می‌باشند.

در حال حاضر شرکت بام تایل یکی از مطرح‌ترین شرکت‌ها در زمینه  فروش و اجرا انواع مصالح ساختمانی مناسب جهت استفاده در سقف شیبدار  با بهترین و باکیفیت‌ترین متریال است. برخی از چشم‌اندازهای این مجموعه شامل: تامین نیازهای مشتریان و پیشی گرفتن از نیازهای آن‌ها، ارائه و معرفی جدیدترین مدل‌ها و نوآوری‌ها در تولید، به‌کارگیری کارکنان ماهر، دستیابی به کیفیت برتر در ارائه محصول، به دست آوردن اطمینان و اعتماد مشتری، ارائه قیمت‌های منصفانه، همکاری شفاف و ماندگار با مشتریان با در نظر گرفتن اصل احترام، تعامل بر پایه توزیع منصفانه منافع در جهت سود طرفین و پایبندی بر اصول پذیرفته شده و عرف بازرگانی است.

منتشرشده در مقالات

ویلا بام با بیش از یک دهه فعالیت تخصصی در زمینه تولید سقف های شیب دار و ملزومات تخصصی ویلا با خدمات ذیل آماده همکاری با شما عزیزان می باشد

آمار بازدید سایت

بازدید امروز25
بازدید دیروز32
بازدید هفته208
بازدید ماه170
بازدید کل22427

تماس با ما