یکشنبه, 26 اسفند 1397 02:35

آلاچیق چیست؟

آلاچیق چیست؟

آلاچیق سازه‌ای چوبی یا فلزی است که در گوشه باغ‌ها، پارک‌ها یا باغچه‌ها قرار دارد و به عنوان سرپناهی برای نشستن در هوای باز از آن استفاده می‌شود. این سازه به طور معمول گنبدی شکل بوده و اطراف آن‌ها باز است.

سازه آلاچیق چوبی یا فلزی است، با رنگ های اپوکسی یا رنگ‌های پوشش دریایی می توان محیط بیرونی آلاچیق را رنگ کرد یا می‌توان با چوب ترمو می‌توان محیط بیرونی آن را ساخت.

شما می‌توانید اجرای آلاچیق شش ضلعی را در ویلای خود اجرا کنید و یک محیط زیبا و دلنشینی را ایجاد کنید. شما می‌توانید آلاچیق خودتان را بدون دیواره درست کنید، حتی برخی مواقع می‌توانید با شیشه و چوب می‌توانید دیواره آلاچیق خودتان را درست کنید.

انواع آلاچیق

  1. آلاچیق‌های ترکیبی

برای ساخت این نوع آلاچیق از چوب ، آلومینیوم و شیشه و سنگ ، سفال و سرامیک استفاده شده است. بادوام بوده و ظاهر زیبا و شیکی دارند. بسیاری از آلاچیق‌های موجود در بوستان های شهری و ویلاها، زیبا و بادوام بوده و می توان آن ها در درازمدت استفاده کرد.

  1. آلاچیق‌های چوبی

چوب این نوع آلاچیق‌ها از بهترین درختان جنگل است تا با محیط همرنگ شود. روی این نوع چوب‌ها، به صورت بی رنگ رنگ کاری می‌شود تا عمر بیشتری داشته باشند.

  1. آلاچیق فلزی

بیشتر در فضاهای شهری مورد استفاده قرار می گیرند. بادوام بوده و مقاومت بالایی دارند، بازیابی می‌شوند ، به راحتی شکل می‌گیرند. سقف‌های این نوع آلاچیق‌ها ، با ورقه‌های سفالی یا فلزی کاور می‌شود. آلاچیق باعث زیبایی باغ یا حیاط شما می‌شود.

  1. آلاچیق سیمانی

متریال این نوع آلاچیق‌ها ، از سیمان است.

مراحل ساخت آلاچیق

  • اجرای اسکلت فلزی
  • شبکه سقفی و پوشش سقف شیبدار
  • کف سازی

انواع پوشش سقف آلاچیق

  1. پوشش سقف تایل
  2. پوشش سقف شینگل

آلاچیق‌هایی که با ترکیب چوب و سنگ درست شده اند به محیط خود زیبایی خاصی می دهند. در صورتی که آلاچیق‌های چوبی را دوست دارید می توانید صندلی‌های آن را نیز از چوب انتخاب کنید تا زیباتر به نظر برسند و شما صاحب یک آلاچیق زیبا شده باشید.

آلاچیق‌های پوشالی زیبا بوده و در مناطق شمالی ایران وجود دارند و از ساقه‌های برنج درست شده‌اند. 

در حال حاضر شرکت ویلا بام یکی از مطرح‌ترین شرکت‌ها در زمینه  فروش و اجرا انواع متریال‌های سقف‌های ساختمانی با بهترین کیفیت است. برخی از چشم‌اندازهای این مجموعه شامل: تامین نیازهای مشتریان و پیشی گرفتن از نیازهای آن‌ها، ارائه و معرفی جدیدترین مدل‌ها و نوآوری‌ها در تولید، به‌کارگیری کارکنان ماهر، دستیابی به کیفیت برتر در ارائه محصول، به دست آوردن اطمینان و اعتماد مشتری، ارائه قیمت‌های منصفانه، همکاری شفاف و ماندگار با مشتریان با در نظر گرفتن اصل احترام، تعامل بر پایه توزیع منصفانه منافع در جهت سود طرفین و پایبندی بر اصول پذیرفته شده و عرف بازرگانی است.

منتشرشده در مقالات

ویلا بام با بیش از یک دهه فعالیت تخصصی در زمینه تولید سقف های شیب دار و ملزومات تخصصی ویلا با خدمات ذیل آماده همکاری با شما عزیزان می باشد

آمار بازدید سایت

بازدید امروز28
بازدید دیروز32
بازدید هفته211
بازدید ماه173
بازدید کل22430

تماس با ما