آلاچيق چيست؟

آلاچيق چيست؟

آلاچیق سازه‌ای چوبی یا فلزی است که در گوشه باغ‌ها، پارک‌ها یا باغچه‌ها قرار دارد و به عنوان سرپناهی برای نشستن در هوای باز از آن استفاده مي‌شود. این سازه به طور معمول گنبدي شكل بوده و اطراف آن‌ها باز است.

سازه آلاچيق چوبي يا فلزي است، با رنگ هاي اپوكسي يا رنگ‌هاي پوشش دريايي مي توان محيط بيروني آلاچيق را رنگ كرد يا مي‌توان با چوب ترمو مي‌توان محيط بيروني آن را ساخت.

شما مي‌توانيد اجراي آلاچيق شش ضلعي را در ويلاي خود اجرا كنيد و يك محيط زيبا و دلنشيني را ايجاد كنيد. شما مي‌توانيد آلاچيق خودتان را بدون ديواره درست كنيد، حتي برخي مواقع مي‌توانيد با شيشه و چوب مي‌توانيد ديواره آلاچيق خودتان را درست كنيد.

انواع آلاچيق

 1. آلاچيق‌هاي تركيبي

براي ساخت اين نوع آلاچيق از چوب ، آلومينيوم و شيشه و سنگ ، سفال و سراميك استفاده شده است. بادوام بوده و ظاهر زيبا و شيكي دارند. بسياري از آلاچيق‌هاي موجود در بوستان هاي شهري و ويلاها، زيبا و بادوام بوده و مي توان آن ها در درازمدت استفاده كرد.

 1. آلاچيق‌هاي چوبي

چوب اين نوع آلاچيق‌ها از بهترين درختان جنگل است تا با محيط همرنگ شود. روي اين نوع چوب‌ها، به صورت بي رنگ رنگ كاري مي‌شود تا عمر بيشتري داشته باشند.

 1. آلاچيق فلزي

بيشتر در فضاهاي شهري مورد استفاده قرار مي گيرند. بادوام بوده و مقاومت بالايي دارند، بازيابي مي‌شوند ، به راحتي شكل مي‌گيرند. سقف‌هاي اين نوع آلاچيق‌ها ، با ورقه‌هاي سفالي يا فلزي كاور مي‌شود. آلاچيق باعث زيبايي باغ يا حياط شما مي‌شود.

 1. آلاچيق سيماني

متريال اين نوع آلاچيق‌ها ، از سيمان است.

مراحل ساخت آلاچيق

 • اجراي اسكلت فلزي
 • شبكه سقفي و پوشش سقف شيبدار
 • كف سازي

انواع پوشش سقف آلاچيق

 1. پوشش سقف تايل
 2. پوشش سقف شينگل

آلاچيق‌هايي كه با تركيب چوب و سنگ درست شده اند به محيط خود زيبايي خاصي مي دهند. در صورتي كه آلاچيق‌هاي چوبي را دوست داريد مي توانيد صندلي‌هاي آن را نيز از چوب انتخاب كنيد تا زيباتر به نظر برسند و شما صاحب يك آلاچيق زيبا شده باشيد.

آلاچيق‌هاي پوشالي زيبا بوده و در مناطق شمالي ايران وجود دارند و از ساقه‌هاي برنج درست شده‌اند. 

در حال حاضر شرکت ویلا بام یکی از مطرح‌ترین شرکت‌ها در زمینه  فروش و اجرا انواع متریال‌های سقف‌های ساختمانی با بهترین کیفیت است. برخی از چشم‌اندازهای این مجموعه شامل: تامین نیازهای مشتریان و پیشی گرفتن از نیازهای آن‌ها، ارائه و معرفی جدیدترین مدل‌ها و نوآوری‌ها در تولید، به‌کارگیری کارکنان ماهر، دستیابی به کیفیت برتر در ارائه محصول، به دست آوردن اطمینان و اعتماد مشتری، ارائه قیمت‌های منصفانه، همکاری شفاف و ماندگار با مشتریان با در نظر گرفتن اصل احترام، تعامل بر پایه توزیع منصفانه منافع در جهت سود طرفین و پایبندی بر اصول پذیرفته شده و عرف بازرگانی است.

Read more

فرایند خدمات در ویلا بام چگونه است ...!

فرايند خدمات و مشاوره و اجراي برنامه ها در ويلا بام به صورت زير مي باشد

تماس با ما

بررسي و پرسش سوال

مشاوره و جوابگويي

ارائه 3D پروژه

قرارداد همکاري

انجام پروژه

پروژه های در دست اجرا

ویلای چادگان
90%
مجموعه تفریحی نیاسر
100%
مجموعه ورزشی استقلال چالوس
100%
جایگاه سوخت و خدماتی شهید رضایی
95%

ویلا بام با بیش از یک دهه فعالیت تخصصی در زمینه تولید سقف های شیب دار و ملزومات تخصصی ویلا با خدمات ذیل آماده همکاری با شما عزیزان می باشد

آمار بازدید سایت

بازدید امروز102
بازدید دیروز149
بازدید هفته406
بازدید ماه4640
بازدید کل11702

تماس با ما

 • کارخانه:شهرک صنعتی شمس آباد-بلوار نگارستان-خ دی-پ31
 • 02155449763
 • مدیرعامل: 09121717911
 • info@vilabam.ir
 • http://vilabam.ir